Síť prodejen Sklizeno míří s potravinami do regionů, rozšíří i nabídku e-shopu

ČTK ČTK
28. 2. 2017 13:58
Obchody Sklizeno loni zdvojnásobily tržby hlavně díky propojení s dosud konkurenčními sítěmi My Food a Náš Grunt. Letos chce firma otevřít deset nových prodejen v obchodních centrech v krajských městech.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Sklizeno

Praha - Síť prodejen potravin Sklizeno Foods chce letos výrazně rozšířit nabídku e-shopu a rozšířit rozvoz do dalších regionů. Počet položek v sortimentu internetového obchodu se má rozšířit z 2000 na 3000.

Obchody Sklizeno loni vykázaly tržby 520 milionů korun, k jejich meziročnímu zdvojnásobení došlo hlavně díky propojení s dosud konkurenčními sítěmi My Food a Náš Grunt.

Letos chce síť vykázat obrat 750 milionů a otevřít deset nových prodejen v obchodních centrech v krajských městech. V rozhovoru s ČTK to uvedl ředitel Sklizeno Foods Petr Borkovec.

E-shop využívá rozvozovou síť Zdravého stravování. "Už teď jsme v deseti krajích a během tohoto roku bychom se měli rozšířit do zbytku republiky," uvedl Borkovec.

Firma podle něj nechce, aby šlo jen o další e-shop s potravinami na trhu. "Když si u nás objednáte maso, můžete si zvolit, zda ho chcete v celku, na plátky, nebo namlít. Sýry můžeme krájet i strouhat, k běžnému sortimentu prodáváme i naše fresh menu a gastro kategorii," dodal ředitel.

Letos má Sklizeno v plánu zvětšení sítě prodejen z aktuálních 46 na 56. Dnes otvírá prodejnu v Praze na Novém Smíchově. V prvním čtvrtletí budou následovat obchody na Černém Mostě a na Bělohorské. Ve druhém kvartálu půjde o lokality Brno - Hlavní nádraží, Praha - Centrum Chodov, Dobřichovice a v Ostrava - Nová Karolína.

"Musíme výrazně zvýšit obrat, aby se našim dodavatelům vyplatilo vyrábět kvalitní potraviny za lepší ceny a aby si je mohlo dovolit více zákazníků. Musíme investovat do edukace a musíme investovat do rozšiřování sítě prodejen," uvedl ředitel Sklizeno Foods Borkovec.

Obchody My Food, Náš Grunt a Sklizeno se po loňském sloučení sjednocují pod jednu značku Sklizeno. Spolumajitel poradenské společnosti Partners Borkovec má ve Sklizeno Foods 55,5procentní podíl, David Kukla ze Sklizena 32 procent a Aleš Kotěra z Našeho gruntu 12,5 procenta.

 

Právě se děje

před 22 minutami

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
Další zprávy