Síť prodejen Sklizeno míří s potravinami do regionů, rozšíří i nabídku e-shopu

ČTK ČTK
28. 2. 2017 13:58
Obchody Sklizeno loni zdvojnásobily tržby hlavně díky propojení s dosud konkurenčními sítěmi My Food a Náš Grunt. Letos chce firma otevřít deset nových prodejen v obchodních centrech v krajských městech.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Sklizeno

Praha - Síť prodejen potravin Sklizeno Foods chce letos výrazně rozšířit nabídku e-shopu a rozšířit rozvoz do dalších regionů. Počet položek v sortimentu internetového obchodu se má rozšířit z 2000 na 3000.

Obchody Sklizeno loni vykázaly tržby 520 milionů korun, k jejich meziročnímu zdvojnásobení došlo hlavně díky propojení s dosud konkurenčními sítěmi My Food a Náš Grunt.

Letos chce síť vykázat obrat 750 milionů a otevřít deset nových prodejen v obchodních centrech v krajských městech. V rozhovoru s ČTK to uvedl ředitel Sklizeno Foods Petr Borkovec.

E-shop využívá rozvozovou síť Zdravého stravování. "Už teď jsme v deseti krajích a během tohoto roku bychom se měli rozšířit do zbytku republiky," uvedl Borkovec.

Firma podle něj nechce, aby šlo jen o další e-shop s potravinami na trhu. "Když si u nás objednáte maso, můžete si zvolit, zda ho chcete v celku, na plátky, nebo namlít. Sýry můžeme krájet i strouhat, k běžnému sortimentu prodáváme i naše fresh menu a gastro kategorii," dodal ředitel.

Letos má Sklizeno v plánu zvětšení sítě prodejen z aktuálních 46 na 56. Dnes otvírá prodejnu v Praze na Novém Smíchově. V prvním čtvrtletí budou následovat obchody na Černém Mostě a na Bělohorské. Ve druhém kvartálu půjde o lokality Brno - Hlavní nádraží, Praha - Centrum Chodov, Dobřichovice a v Ostrava - Nová Karolína.

"Musíme výrazně zvýšit obrat, aby se našim dodavatelům vyplatilo vyrábět kvalitní potraviny za lepší ceny a aby si je mohlo dovolit více zákazníků. Musíme investovat do edukace a musíme investovat do rozšiřování sítě prodejen," uvedl ředitel Sklizeno Foods Borkovec.

Obchody My Food, Náš Grunt a Sklizeno se po loňském sloučení sjednocují pod jednu značku Sklizeno. Spolumajitel poradenské společnosti Partners Borkovec má ve Sklizeno Foods 55,5procentní podíl, David Kukla ze Sklizena 32 procent a Aleš Kotěra z Našeho gruntu 12,5 procenta.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Muž odpovědný za havárii v děčínské chemičce dostal tříletý podmíněný trest

Okresní soud v Děčíně ve čtvrtek rozhodl o tříletém trestu s odkladem 54 měsíců pro bývalého zaměstnance chemičky v Děčíně, kde před třemi lety unikl fenol a dva lidé zemřeli. Rozsudek není pravomocný, zmocněnec poškozené strany si ponechal lhůtu na odvolání.

Při havárii 26. dubna 2018 zemřel jeden člověk, další následkům zranění podlehl o necelý měsíc později. Státní zástupce muže obžaloval z obecného ohrožení z nedbalosti. Podle znalců šlo o důsledek nevhodného způsobu připojování přečerpávací hadice. Zdravotníci při havárii ošetřili 14 lidí.

Policie nejprve obvinila tři pracovníky společnosti, v níž jedovatá leptavá chemikálie unikla. Jedním z nich byl pracovník, který podle kriminalistů zahájil čerpání fenolu v rozporu s předpisy a měl zvolit jinou metodu při čerpání. Právě ten jako jediný stanul před soudem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Německu zadrželi čtyři lidi, podle policie chystali útok na synagogu v Hagenu

Německá policie uvedla, že v souvislosti s možným útokem na synagogu ve městě Hagen zadržela čtyři lidi. Jedním z nich je 16letý mladík, který se podle médií chystal zaútočit výbušninou. O hrozbě před nejdůležitějším židovským svátkem Jom Kipur (Den smíření) informovala policie ve středu večer.

"Vyšetřování vedlo k identifikaci a zatčení 16letého Hageňana. V průběhu vyšetřování byli zadrženi celkem čtyři lidé," uvedla místní policie na Twitteru.

Magazín Der Spiegel a deník Bild předtím uvedly, že se k útoku na synagogu s pomocí výbušniny chystal 16letý Syřan. Jeho byt v Hagenu nyní podle agentury DPA prohledává policie. Informaci o hrozícím útoku podle zmíněných médií obdržely německé úřady od zahraniční zpravodajské služby, která zaznamenala islamistovo podezřelé chování na internetu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy