Mimořádná zpráva

Němci mají ošklivější brambůrky. Porovnejte výrobky z "Jurečkova" testu, našli jsme i ceny

Jana Kohoutová Jiří Hovorka Jana Kohoutová, Jiří Hovorka
15. 7. 2017 11:05
Ministr zemědělství Marian Jurečka je naštvaný na výrobce potravin nebo drogerie, kteří v Česku nabízejí stejné výrobky s jiným složením než v Německu nebo Rakousku. Za půl milionu korun tak nechal udělat test výrobků, které prodávají obchody v Česku, Maďarsku, Německu, Rakousku a na Slovensku. Provedla ho Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. "Testy ukázaly, že některé potraviny stejné značky se ve svých vlastnostech liší. Považuji to za nepřijatelné a vůči spotřebitelům za diskriminující," řekl. Projděte si výsledky v detailu. Zjistíte, že v některých případech jsou na tom Češi lépe než Němci. Když už se ale objeví zásadní rozdíl, je v neprospěch českých zákazníků.

Nestea Citronový čaj

Ze složení výrobku vyplývá, že při výrobě citronového čaje Nestea byla použita různá sladidla. Ledový čaj z Německa je odlišný od výrobků z ostatních zemí. Při jeho výrobě nebylo použito sladidlo steviol-glykosidy, ale cukr.

Podle srovnávače cen kupi.cz vyjde v Česku 1,5 litru běžně na 40,03 Kč, podle aktionspreis.de stojí stejné balení v Německu v průměru zhruba 1,39 eura (cca 37 Kč).

 

Právě se děje

Další zprávy