Na elektronice ušetříte až 2500 korun. Tentokrát bez háčku

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
21. 8. 2015 11:15
Velký e-shop CZC.cz a úvěrová společnost Home Credit lákají na slevu díky kreditní kartě. Kdo ji chytře využije, může na akci skutečně vydělat.
2500 korun za nic? Ilustrační snímek.
2500 korun za nic? Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Praha – Pořídíte si kreditní kartu s poplatkem 49 korun měsíčně a dostanete slevu 2500 korun na nákup elektroniky. Tak se dá v krátkosti shrnout nová akční nabídka internetového prodejce elektroniky CZC.cz a úvěrové společnosti Home Credit.

Motivace prodejce je jednoduchá – chce větší obrat. Home Credit zase věří, že lidé po uplatnění slevy nebudou karty rušit a ideálně se nenaučí využívat bezúročné období, takže z nákupů přes kartu pak budou platit vysoké úroky (na prodávané Premia kartě je roční úrok 26,28 procenta).

Kdo ale s kreditní kartou umí pracovat a půjčené peníze uhradí během bezúročného období, může na akci vydělat. Neschovává v sobě totiž žádný háček, ověřil si online deník Aktuálně.cz.

Co je tedy potřeba udělat? Objednat si kartu, zaplatit s ní do dvou měsíců nákup v CZC.cz, který nebude následně vrácen v zákonem stanovené 14denní lhůtě, a pak už jen počkat na konec příštího měsíce, kdy Home Credit slevu připíše na kartový účet.

Peníze se následně z karty dají vybrat zdarma tak, že kartou zaplatíte jiný nákup v hodnotě připsaného bonusu. Kdo pro bonus půjde do bankomatu, musí myslet na to, že výběry u kreditních karet jsou obecně drahé (s touto Premia kartou vyjdou minimálně na 85 korun). Peníze z karty se dají za poplatek 60 korun převést také na bankovní účet.

Kdo kartu nebude chtít dál používat, může smlouvu s Home Creditem vypovědět s jednoměsíční lhůtou, podmínky akce nestanovují žádnou minimální dobu pro držení karty.

Výše nákupu kartou v CZC.cz, na který se bude vztahovat slíbený bonus, není nijak limitována. Je tedy možné nakoupit i za méně než 2500 korun – bonus pak odpovídá ceně nákupu.

Ceny v e-shopu se přitom nezdají pro účely akce „nafouknuté“. Jednoduše se dají zkontrolovat v internetových porovnávačích. Například tablet Lenovo IdeaPa Miix 3 v CZC.cz prodávají za 8999 korun, tedy za stejnou cenu jako konkurenční Mall.cz nebo Kasa.cz.

Akce běží od pondělí, na vyhodnocení její úspěšnosti je tedy brzy. "Zatím to ale vypadá, že zájem bude slušný," říká Zuzana Bienvenu, mluvčí Home Creditu. Firma se nebojí, že by lidé vybrali slevu a poté karty rušili. "Věříme, že parametry karty budou pro klienty dostatečně výhodné a motivační k tomu, aby ji využívali i v budoucnu," říká.

Home Credit má tuto akci zatím jen s CZC.cz. "Do budoucna ovšem nevylučujeme podobné akce ani s dalšími partnery," dodává Bienvenu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas další aktuality a rady! Osobní finance Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy