Kaufland, Globus, IKEA? Známe Obchodníka roku

Ekonomika Ekonomika
3. 2. 2015 15:06
Projděte si výsledky 12. ročníku soutěže Obchodník roku.
Ocenění pro absolutního vítěze, společnost IKEA
Ocenění pro absolutního vítěze, společnost IKEA | Foto: MasterCard

Absolutní vítěz

Absolutním vítězem dvanáctého ročníku soutěže MasterCard Obchodník roku se stala společnosti IKEA Česká republika. Obhájila tak loňský titul. Lidé nejvíce oceňovali skladbu sortimentu, vyjádřili i vysokou míru loajality a důvěry ve značku.

Na druhém místě se v absolutním pořadí umístila síť drogerií dm drogerie markt. Třetí příčku obsadila konkurenční drogerie Teta.

Celkový vítěz a vítězové deseti hlavních oborových kategorií byli vybráni na základě výsledků internetového výzkumu uskutečněného společností Incoma GfK na vzorku 1000 obyvatel České republiky. Hodnotilo se spontánní jmenování prodejny (top of mind), počet nakupujících a míra jejich věrnosti prodejně, důvěra zákazníků a spokojenost s vybranými parametry (sortiment, kvalita, orientace v nabídce).

 

Právě se děje

před 59 minutami

Ukrajinská policie dopadla podezřelé z vraždy novináře Šeremeta. Zemřel při výbuchu bomby

Ukrajinská policie zadržela a obvinila podezřelé z vraždy novináře Pavla Šeremeta. Toho před třemi lety v centru Kyjeva zabil výbuch bomby nastražené v autě. Zadržení podezřelých ve čtvrtek oznámil ministr vnitra Arsen Avakov. Šeremet v minulosti pracoval jako novinář také v Bělorusku a v Rusku.

"Policie právě zadržela a se souhlasem generální prokuratury obvinila podezřelé z účasti na vraždě Pavla Šeremeta. Je to výsledek velmi složité a úporné práce skutečných profesionálů a důležitý krok k úplnému objasnění případu," napsal Avakov na Twitteru a poděkoval kriminalistům. Očekává, že soud na podezřelé uvalí vazbu. O podrobnostech případu slíbil novináře informovat později spolu s náčelníkem kriminální policie.

Mezi zadrženými je podle médií i hudebník a bývalý účastník bojů s proruskými separatisty na východě země Andrij Antonenko. "Právě mě obviňují ze Šeremetovy vraždy, přímo teď a na mém dvoře," napsal na sociální síti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy