IKEA stahuje z prodeje noční osvětlení, hrozí elektrický šok

Ekonomika Ekonomika
18. 8. 2015 10:37
Řetězec vyzývá lidi, aby vrátili noční osvětlení Patrull. Přestože testy ukazují, že výrobek by měl být bezpečný.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Filip Jandourek/Economia

Praha – Obchodní řetězec IKEA stahuje z prodeje noční osvětlení Patrull kvůli riziku elektrického šoku. Vyzval lidi, kteří mají výrobek doma, aby ho okamžitě přestali používat a vrátili ho do jakéhokoli obchodního domu IKEA, kde jim firma vrátí peníze. Doklad o nákupu nepotřebují.

Noční osvětlení PATRULL
Noční osvětlení PATRULL | Foto: Ikea

Nábytkářský řetězec obdržel zprávu, v níž se hovoří o malém chlapci, který si hrál s nočním osvětlením Patrull. Když se snažil odstranit světlo ze zásuvky, kryt se uvolnil. Dítě dostalo elektrický šok a přivodilo si viditelná poranění na ruce.

Přestože firma toto osvětlení znovu testovala (včetně více než 600 konkrétních výrobků) a zjistila, že splňuje veškerou platnou legislativu i standardy, rozhodla se jej stáhnout z prodeje, aby předešla riziku jakýchkoli nehod v budoucnu.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy