Hotově, nebo kartou? Druhou možnost už preferuje sedm z deseti Čechů

Ekonomika Ekonomika
19. 11. 2015 11:59
Platbu kartou před hotovostí preferuje při nákupech 68 procent obyvatel České republiky. Patnáct procent lidí už používá kartu i při placení částek nižších než 50 korun. Vyplývá to z výsledků průzkumu agentury NMS Market Research pro Raiffeisenbank, který proběhl online na reprezentativním vzorku 523 respondentů ve věku 18 až 64 let. „Polovina Čechů si přitom myslí, že rychlost zaplacení je v případě karty i hotovosti stejná. Zhruba třetina oslovených pak považuje platbu kartou za rychlejší. Nejčastěji jsou to lidé, kteří vlastní bezkontaktní platební kartu,“ říká produktová manažerka Raiffeisenbank Romana Lantorová.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy