Hotově, nebo kartou? Druhou možnost už preferuje sedm z deseti Čechů

Ekonomika Ekonomika
19. 11. 2015 11:59
Platbu kartou před hotovostí preferuje při nákupech 68 procent obyvatel České republiky. Patnáct procent lidí už používá kartu i při placení částek nižších než 50 korun. Vyplývá to z výsledků průzkumu agentury NMS Market Research pro Raiffeisenbank, který proběhl online na reprezentativním vzorku 523 respondentů ve věku 18 až 64 let. „Polovina Čechů si přitom myslí, že rychlost zaplacení je v případě karty i hotovosti stejná. Zhruba třetina oslovených pak považuje platbu kartou za rychlejší. Nejčastěji jsou to lidé, kteří vlastní bezkontaktní platební kartu,“ říká produktová manažerka Raiffeisenbank Romana Lantorová.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 50 minutami

Zeman podal kasační stížnost kvůli jmenování Ošťádala profesorem

Prezident Miloš Zeman podal kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu (NSS) kvůli rozsudku, podle kterého jeho rozhodnutí o nejmenování fyzika Ivana Ošťádala profesorem nebylo v souladu se zákonem. Dnešní informace České televize potvrdil prezidentův právník Marek Nespala. Podání stížnosti Nespala již dříve avizoval.

"Mohu potvrdit, že kasační stížnost v této věci byla řádně a včas podána," sdělil Nespala.

Soud na začátku června zrušil rozhodnutí Zemana, který Ošťádala odmítl profesorem jmenovat a věc mu vrátil k dalšímu řízení. Vyhověl tak žalobě, kterou společně podali Ošťádal a Univerzita Karlova. Verdikt je pravomocný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy