McDonald’s mění systém prodeje v Česku. Dostanete i možnost vytvořit si vlastní hamburger

Adam Váchal Adam Váchal
16. 3. 2016 6:52
Šest let poté, co první pobočka společnosti McDonald’s v Paříži testovala systém samoobslužných kiosků, dostávají tuto možnost i Češi. Řetězec vyzkouší i další novinku – dá lidem možnost vytvořit si vlastní hamburger.
Ředitel českého McDonald’s pro oblast rozvoje Petr Vávra.
Ředitel českého McDonald’s pro oblast rozvoje Petr Vávra. | Foto: Václav Vašků

Praha – Nový systém prodeje zavádí v Česku řetězec s rychlým občerstvením McDonald’s. Lidé si už budou jídlo objednávat nejen u prodejců za kasou, ale u dotykových samoobslužných kiosků. U nich také rovnou zaplatí. Firma začne kiosky ve velkém umísťovat na přelomu března a dubna.

„Do konce roku je chceme mít zhruba ve třetině našich restaurací, celkem jich tedy bude pětatřicet. Od následujícího měsíce proto pojedeme zhruba v režimu co týden, to další jedna inovovaná restaurace,“ říká ředitel pro rozvoj českého McDonald’s Petr Vávra v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

V zahraničí se již model osvědčil. Vůbec poprvé se s ním lidé setkali v Paříži v roce 2009. Firma si od dotykových displejů slibuje kratší fronty a menší plýtvání potravinami. S novým systémem by měla téměř vymizet příprava hamburgerů do zásoby. Ty nyní musí zaměstnanci v případě, že o ně zhruba do deseti minut nikdo neprojeví zájem, vyhodit.

Řetězec chce také rozšiřovat počet kavárenských koutků McCafé. A otestuje ještě jednu novinku – dá lidem možnost vytvořit si vlastní hamburger. Už nyní je možné, že si zákazník řekne, jakou z ingrediencí v něm nechce. Nově by je mohl libovolně kombinovat.

Firma, která loni v Česku zaznamenala historicky nejvyšší tržby, přemýšlí o desítkách nových míst, kde otevře další prodejny. Do menších měst, než je Písek – dosud nejmenší v tuzemské síti McDonald’s –, se už ale nechystá. Zaměřit se chce hlavně na lokality, kterými projíždí velké množství aut. Prioritně plánuje budovat restaurace, jejichž součástí je přímý prodej do auta.

Čtěte více v rozhovoru se šéfem pro rozvoj českého McDonald’s.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy