Bývalý Baumax ožívá. OBI otevře čtyři prodejny, další přešly pod polské majitele

Pavla Adamcová Pavla Adamcová
22. 1. 2016 20:00
Noví majitelé bývalých prodejen Baumax - dosud konkurenční řetězec OBI a polská skupina Merkury Market - je už brzy znovu otevřou. OBI převzal jen čtyři, otevření chystá na začátku února. Merkury Market zatím podrobnosti ke svým 18 prodejnám nezveřejnil, postupně ale oživuje web Baumax.cz.
Rakouský Baumax odešel z Česka loni na podzim.
Rakouský Baumax odešel z Česka loni na podzim. | Foto: Baumax

Praha – Čtyři bývalé hobbymarkety Baumax se od začátku února nově otevřou pod značkou dříve konkurenčního řetězce OBI. Prodejny v Brně, Jihlavě, Zlíně a Přerově se tak zařadí k 29 dalším obchodům, které již OBI v Česku. Online deníku Aktuálně.cz to potvrdila Teresa Imig z oddělení komunikace skupiny OBI.

Baumax provozoval v Česku 24 prodejen a byl pět let za sebou ve ztrátě, v roce 2014 ji prohloubil na 562 milionů korun. Odchod z trhu potvrdil v polovině loňského roku, prodejny uzavřel ke konci listopadu.

Dalších 18 bývalých hobbymarketů Baumax v Česku převzala polská společnost Merkury Market. Podle internetových stránek Baumax.cz dojde ke slavnostnímu otevření poboček "již brzy", konkrétní termín ale zatím není uveden ani u jedné z prodejen. Název řetězce zůstane stejný jako dosud, tedy Baumax.

"Bohužel nyní nemůžeme sdělit příliš mnoho podrobností, neboť je sami neznáme," říká Michal Lebduška ze společnosti BM Česko, dceřiné firmy nových polských majitelů. "V každém případě platí, že prodejny budou i nadále provozovány pod značkou Baumax a že pro naše zákazníky chystáme nový rozšířený sortiment zboží," dodává.

O co konkrétně se nabídka rozšíří, zatím firma neupřesnila. "Přinejmenším stručné informace – více podrobností zatím nemůžeme zveřejnit – o naší budoucí nabídce již můžete nalézt na zmíněné internetové stránce. Vše budeme průběžně doplňovat," říká Lebduška. Na webu firma láká na „rostliny a vybavení zahrad, širokou škálu nářadí, vybavení interiérů, dokončovací materiály a široký sortiment stavební chemie. Kromě toho také nabízíme největší sortiment keramických obkladů a dlažeb předních výrobců v našem regionu, armatury a sanitární keramiku, dřevěné výrobky, krby a topné systémy, střechy a střešní krytiny, široký výběr osvětlení a mnoho dalšího“.

Staronový Baumax na svém webu avizuje také brzké spuštění e-shopu. Zájemce o online nákup zatím přesměrovává na e-shop merkurymarket.cz, na první pohled jen rychlé kopie polského obchodu, respektive její slovenské verze.

Polská společnost Merkury Market vznikla v roce 1991 a od začátku své činnosti se zabývá distribucí vybavení do interiéru a distribucí stavebních materiálů. Kromě Polska má prodejny také na Slovensku. Nyní přebírá bývalé pobočky Baumaxu v Českých Budějovicích, Frýdku-Místku, Hradci Králové, Chomutově, Karlových Varech, Kladně, Mladé Boleslavi, Mostě, Olomouci, Ostravě - Novoveské, Pardubicích, Plzni, Praze 5, Praze-Letňanech, Praze-Michli, Táboře, Ústí nad Labem a Znojmě.

Zbývající dvě bývalé prodejny Baumaxu – v Liberci a Ostravě - Zábřehu – zůstávají po odchodu rakouského řetězce z Česka zavřené. Merkury Market ani OBI je nepřevzaly. "Bohužel nemám žádné informace o tom, jak firma hodlá s opuštěným areálem naložit," říká konkrétně k osudu bývalého libereckého Baumaxu radní pro regionální rozvoj Libereckého kraje Vít Příkaský.

 

Právě se děje

Další zprávy