Foto: Lidl zahájil zásadní proměnu. Podívejte se, čím chce zaujmout "prodejna nové generace"

Foto: Lidl zahájil zásadní proměnu. Podívejte se, čím chce zaujmout "prodejna nové generace"
Svou první prodejnu "nové generace" ve střední a východní Evropě představil v pátek novinářům obchodní řetězec Lidl. Je v Berouně a pro veřejnost se otevře v pondělí.
Na stejném místě stála až do letošního léta klasická prodejna Lidlu. Firma ji zbourala a nahradila zcela novou. Větší a na první pohled modernější.
Německý řetězec už nechce být synonymem skromně vybavených obchodů pro chudé. Nové prodejny lákají na komfortnější nakupování.
Mají například výrazně širší uličky, větší odkládací prostor za pokladnami, ...
Foto: Lidl
Německý řetězec Lidl už nechce být synonymem skromně vybavených obchodů pro chudé.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy