Nová nákupní centra v Česku. Podívejte se, kde se brzy otevřou

Nová nákupní centra v Česku. Podívejte se, kde se brzy otevřou
Budova číslo 13 v bývalých Baťových závodech ve Zlíně na fotografii ze začátku roku 2014.
Stav v roce 2015. Po celkové rekonstrukci nabízí – pod názvem OD 13 – zhruba deset tisíc metrů čtverečních pro obchody, služby, zábavu, kanceláře i bydlení.
Od letošního roku jsou v provozu plzeňská restaurace PUOR (Pilsner Urquell Original Restaurant), drogerie Teta, kavárna Továrna, Butique Gurmán, Pekárna u Jahodů, prodejna Ideal home a další.
Za projektem stojí společnost PMT Real. Druhou část – takzvané nákupní molo – plánuje otevřít v dubnu 2016.
Foto: HB Reavis
Petr Kučera Petr Kučera
10. 12. 2015 5:59
Fotogalerie: Obchodní centra už nepřibývají tak výrazně jako v předchozích letech, některé projekty nabírají zpoždění.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Křetínský a Tkáč zvýšili podíl v britské poštovní firmě Royal Mail

Investiční fond Vesa Equity Investment podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče zvýšil podíl v britské poštovní společnosti Royal Mail na 17,03 z dosavadních 16,03 procenta. Uvedl to v oznámení určeném pro Londýnskou akciovou burzu (LSE).

Vesa do Royal Mail vstoupila loni v květnu, kdy získala 5,35 procenta akcií. Svůj podíl postupně zvyšovala a loni v srpnu se stala největším akcionářem v podniku, který v roce 1516 založil panovník Jindřich VIII. Royal Mail se zaměřuje hlavně na přepravu poštovních zásilek.

Od vstupu Vesy do Royal Mail akcie britského podniku výrazně posílily, neboť společnost využila boomu prodeje na internetu v době pandemie covidu-19. Zatímco loni na začátku května se akcie Royal Mail obchodovaly zhruba za 1,60 libry, nyní se jejich cena pohybuje kolem 4,90 libry. To znamená růst o více než 200 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy