Nová nákupní centra v Česku. Podívejte se, kde se brzy otevřou

Nová nákupní centra v Česku. Podívejte se, kde se brzy otevřou
Budova číslo 13 v bývalých Baťových závodech ve Zlíně na fotografii ze začátku roku 2014.
Stav v roce 2015. Po celkové rekonstrukci nabízí – pod názvem OD 13 – zhruba deset tisíc metrů čtverečních pro obchody, služby, zábavu, kanceláře i bydlení.
Od letošního roku jsou v provozu plzeňská restaurace PUOR (Pilsner Urquell Original Restaurant), drogerie Teta, kavárna Továrna, Butique Gurmán, Pekárna u Jahodů, prodejna Ideal home a další.
Za projektem stojí společnost PMT Real. Druhou část – takzvané nákupní molo – plánuje otevřít v dubnu 2016.
Foto: HB Reavis
Petr Kučera Petr Kučera
10. 12. 2015 5:59
Fotogalerie: Obchodní centra už nepřibývají tak výrazně jako v předchozích letech, některé projekty nabírají zpoždění.
 

Právě se děje

před 52 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy