Nová nákupní centra v Česku. Podívejte se, kde se brzy otevřou

Nová nákupní centra v Česku. Podívejte se, kde se brzy otevřou
Budova číslo 13 v bývalých Baťových závodech ve Zlíně na fotografii ze začátku roku 2014.
Stav v roce 2015. Po celkové rekonstrukci nabízí – pod názvem OD 13 – zhruba deset tisíc metrů čtverečních pro obchody, služby, zábavu, kanceláře i bydlení.
Od letošního roku jsou v provozu plzeňská restaurace PUOR (Pilsner Urquell Original Restaurant), drogerie Teta, kavárna Továrna, Butique Gurmán, Pekárna u Jahodů, prodejna Ideal home a další.
Za projektem stojí společnost PMT Real. Druhou část – takzvané nákupní molo – plánuje otevřít v dubnu 2016.
Foto: HB Reavis
Petr Kučera Petr Kučera
10. 12. 2015 5:59
Fotogalerie: Obchodní centra už nepřibývají tak výrazně jako v předchozích letech, některé projekty nabírají zpoždění.
 

Právě se děje

před 10 minutami

Interpol varuje před falešnými vakcínami, na koronaviru budou chtít vydělat i zločinci

Organizovaný zločin se bude snažit napojit na distribuci vakcín proti koronaviru, varovala nyní své členské státy mezinárodní policejní organizace Interpol. Široká veřejnost bude podle Interpolu v ohrožení kvůli falešných internetovým stránkám, ale zejména kvůli falešným vakcínám, které by mohly ohrozit zdraví nebo i lidské životy, píše se v tiskové zprávě.

"Zatímco vlády připravují rozjezd očkování, kriminální organizace plánují infiltraci nebo narušení dodavatelských řetězců," uvedl generální tajemník Interpolu Jürgen Stock.

S rušením restrikcí na cestování poroste význam testů na koronavirus a Interpol varuje, že spolu s tím se rozroste i výroba a distribuce neschválených a falešných testovacích sad. Jednotka Interpolu zaměřená na kyberkriminalitu už upozornila, že ze 3000 webů, které nabízejí potencionálně nebezpečná léčiva a zdravotní potřeby, přibližně 1700 skrývá také kybernetickou hrozbu, nejčastěji spamy a phishingové útoky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy