Billa otevře nonstop obchody na čerpacích stanicích Shell

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 6. 2014 15:41
Formát spojení čerpací stanice a obchodního řetězce zaměřeného na prodej potravin je v ČR novinkou.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: REWE Group

Praha - Do Česka míří prodejní koncept stop & shop známý hlavně ze Spojených států. Obchodní řetězec Billa bude provozovat mini markety na čerpacích stanicích Shell, fungovat budou nonstop.

První obchod nového prodejního konceptu byl dnes otevřen na benzínce Shell Praha Vídeňská. V červnu budou otevřeny v rámci pilotního projektu další čtyři obdobné prodejny a expanze má pokračovat.

Formát spojení čerpací stanice a obchodního řetězce zaměřeného na prodej potravin je v ČR novinkou. Markety Billa budou otevřené 24 hodin denně, firma v nich slibuje zboží za "rozumné ceny". Každá prodejna nabídne přes 1000 prodejních položek, vedle běžného sortimentu i teplé občerstvení. V dalších měsících chtějí společnosti upravovat sortiment podle poptávky.

Nakupte si, zatímco vám natankujeme

Koncept stop & shop funguje tak, že zatímco obsluha čerpací stanice dotankuje nádrž, řidič si v obchodě nakoupí a vše zaplatí najednou u pokladny.

"Minuty ušetřené při takových činnostech jako jsou tankování nebo nákup běžných potravin mohou znamenat více volného času či menší stres v každodenní realitě každého z nás. S podobným konceptem máme dobré zkušenosti ze zahraničí, a proto věřím, že zákazníci tuto novinku ocení i u nás," uvedl Petr Pražský zodpovědný za provoz čerpacích stanic Shell ve střední a východní Evropě.

Zahraniční koncept

"Koncept stop & shop je v zahraničí velmi populární a my doufáme ve stejnou oblibu i u nás. Přináší totiž mnoho výhod a v dnešní uspěchané době nabízí jednoduchou a pohodlnou cestu, jak vše zvládnout co nejrychleji," dodal ředitel supermarketů Billa Jaroslaw Szczypka.

Na podobné spolupráci se v květnu dohodla společnost Lukoil s prodejnami Žabka. Zatím v ČR fungují dvě prodejny tohoto řetězce na benzínkách na pražském Bohdalci a v Horních Počernicích. Tyto obchody jsou také, stejně jako čerpací stanice, otevřené 24 hodin denně.

Zavedením konceptu stop & shop Billa reaguje na sílící trend v maloobchodu realizovat pravidelně spíše menší nákupy v místě bydliště či po cestě, který vede k rostoucí poptávce po malých prodejnách. Pilotní fáze projektu by měla skončit na konci roku. Billa má v ČR 207 prodejen, Shell provozuje v tuzemsku 176 čerpacích stanic. Shell realizuje podobný koncept prodejen například v Rakousku, ve Velké Británii či Holandsku.

Čerpací stanice většinou spolupracují s obchodními řetězci pomocí systému slev. Řetězce nabízejí při určité útratě slevu na pohonné hmoty a naopak.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 21 minutami

Veterináři kvůli ptačí chřipce vybijí chov drůbeže ve Slepoticích, půjde o více než 137 tisíc kusů

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany, v němž byla prokázána ptačí chřipka, začne toto pondělí večer. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. 

Chovatel oznámil úhyn drůbeže vyšší než tři procenta. Hynout začali krocani v halách ve Slepoticích, kde má firma také zázemí.

Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech, ve vzdálenosti do tří kilometrů od nového ohniska. O jejich utracení se teprve rozhodne, žádné úhyny tam dosud nebyly hlášené, sdělili v pondělí zástupci Státní veterinární správy (SVS) a ministerstva zemědělství.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Státy EU budou dohlížet nad zbraňovým embargem v Libyi, shodli se ministři zahraničí. Mise bude probíhat na moři i ve vzduchu, řekl italský ministr

Státy Evropské unie budou dohlížet na dodržování zbraňového embarga OSN v Libyi prostřednictvím nové mise. Shodli se na tom unijní ministři zahraničí, kteří odmítli možnost obnovení námořní operace Sophia, kterou původně kvůli libyjské krizi zvažovali. Podle italského ministra Luigiho di Maia by měla operace vedle námořního a vzdušného nasazení probíhat i na zemi.

Na potřebě lepší kontroly zákazu dovozu zbraní do Libye se před měsícem v Berlíně shodli politici řady velmocí včetně Ruska, Turecka, Francie, Německa, USA či samotné EU. Šéf unijní diplomacie Josep Borrell tehdy nevyloučil, že by unijní země mohly vyslat do země sužované konfliktem dvou znepřátelených stran vojáky. Podmínil to však dodržováním příměří, které je stále porušováno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy