Apple představil nový iPhone za poloviční cenu

kst
10. 6. 2008 9:00
Do Česka přijde snad na podzim. Uvnitř VIDEO
Foto: apple.com

San Francisco - Novou generaci iPhonu představil včera na tiskové konferenci šéf společnosti Apple, Steve Jobs.

Nový iPhon má skoro třikrát rychlejší přístup na internet a lákavá je i cena - prodávat se totiž bude za cenu od 199 dolarů za 8 GB model (asi 3 100 Kč), tedy za poloviční cenu jeho předchůdce, který firma na trh uvedla před rokem.

Model s pamětí 16 GB bude k mání za cenu 299 dolarů.

Nový multimediální mobil se začne prodávat 11.července ve vybraných 22 zemích. V dalších 70 by měl být v prodeji do konce roku. Do tohoto výčtu patří i Česko, kde by jej na trh měli přinést hned dva operátoři - Vodafone a T-Mobile.

Seznamte se: Nový iPhone společnosti Apple
Seznamte se: Nový iPhone společnosti Apple | Foto: Reuters
Čtěte také:
Vodafone si zapisuje zájemce o nový iPhone
Slavný iPhone přijde do Česka s Vodafonem  

 

Šéf firmy Jobs také řekl, že Apple prodal již šest milionů iPhonů. Analytici odvětví říkají, že tržby za iPhone by mohly překonat i počítače Macintosh nebo přehrávače iPod. Firma plánuje, že jen do konce roku prodá 10 milionů iPhonů.

Inovace iPhonu

Nový iPhone již funguje pro třetí generaci mobilní sítě 3G a také s navigací GPS. Jobs také představil jazykové verze nového iPhonu 3G. Vedle hlavních evropských a několika asijských jazyků byly do seznamu zařazeny i ruština a polština.

Společnost oznámila i novinky v operačním systému Mac OS X Leopard.

Vzhled nové generace iPhonu se nijak dramaticky nezměnil. Jen zadní strana bude nyní z bílého nebo černého plastu narozdíl od původní kovové.

Čtěte také: Apple ohlásil: iPhone si už v USA přes web nekoupíte

 

Právě se děje

před 48 minutami

Extraligovou Spartu posílil švédský útočník Thorell

Novou posilou hokejistů extraligové Sparty se stal švédský útočník Erik Thorell. Devětadvacetiletý křídelník má zkušenosti ze švédské i finské nejvyšší soutěže, poslední dvě sezony byl ale spoluhráčem kapitána českého týmu na letošním mistrovství světa Jana Kováře ve švýcarském Zugu. O jeho příchodu informovala Sparta na webu.

Další zprávy