Slavný iPhone přijde do Česka s Vodafonem

aju,kst
6. 5. 2008 12:40
Firma ho bude smět prodávat na nových 10 trzích
Seznamte se: Nový iPhone společnosti Apple
Seznamte se: Nový iPhone společnosti Apple | Foto: Reuters

Londýn/Praha - Právo prodávat proslavený iPhone z dílny společnosti Apple na deseti trzích po celé planetě si dnes zajistil podpisem dohody telekomunikační gigant Vodafone. Mezi desítkou zemí je i Česká republika.

Český Vodafone je tak prvním z tuzemských operátorů, který populární „hračku" na trh dostane.

Britská firma pak bude smět prodávat iPhone i v Austrálii, Egyptě, Itálii, Indii, Portugalsku, na Novém Zélandě, v Jižní Africe a Turecku, uvádí se v tiskové zprávě.

Podle informací Aktuálně.cz začne společnost iPhone prodávat ještě během letošního roku. Zdroje z firmy tvrdí, že český Vodafone se dostal na seznam deseti zemí díky snaze posílit používání internetu v mobilu. Přístroj od Applu je pro to totiž ideální.

Telefony iPhone by do konce letošního roku mohl začít v Česku nabízet i konkurenční T-Mobile. 

"Máme zájem zahrnout iPhone do nabídky českého T-Mobilu," uvedla pro Aktuálně.cz Martina Kemrová, tisková mluvčí společnosti. "Uvedení telefonu na místní trh závisí především postoji společnosti Apple, jež momentálně zastavila uvedení 2G přístroje na další trhy, a plně se soustřeďuje na vývoj nového 3G modelu", dodala.

Foto: apple.com

Nyní je iPhone s pamětí 8 GB a smlouvou s mobilním operátorem na dva roky v eshopu společnosti Apple nabízen za 399 dolarů (asi 6 600 Kč). Německý T-Mobile stejný model s dvouletou smlouvou nabízí momentálně za speciální ceny v rozmezí od 99 do 249 euro (asi 2 500 až 6 300 Kč).

V Británii ho lze sehnat za 169 liber (asi 5 500 Kč) oproti původním 269 librám, které zaplatili fandové iPhonu při jeho uvedení na trh vloni. Ve Francii je k mání za cenu okolo 399 euro. Cena za jakou bude k mání v Česku zatím není známá.

Čtěte také:
iPhone do Česka ještě nedorazil. Oficiálně
iPhone se blíží Česku: za 50 dní bude v Německu
Německo a Británii zachvátila iPhonová horečka

 

Právě se děje

Další zprávy