Vodafone si zapisuje zájemce o nový iPhone

alt
10. 6. 2008 14:30
Přesné datum uvedení na trh: neznámé
Apple v pondělí představil 3G iPhone.
Apple v pondělí představil 3G iPhone. | Foto: Reuters

Praha - Oficiální příchod telefonu iPhone do Česka se blíží, operátoři ale zatím udržují mezi fanoušky přístroje náležité napětí. Vodafone teď začal zájemce o koupi včera představeného 3G iPhone registrovat.

Nedočkavci se mohou k přihlásit k přednostnímu odběru informací na internetových stránkách nebo v obchodech operátora. Budou pak dostávat veškeré informace o nové "hračce" a jako první se dozvědí o zahájení prodeje.

Seznamte se: Nový iPhone společnosti Apple
Seznamte se: Nový iPhone společnosti Apple | Foto: Reuters
Čtěte více:
Apple představil nový iPhone za poloviční cenu 
Slavný iPhone přijde do Česka s Vodafonem

Vodafone letos nabídne 3G iPhone v deseti zemích, Česko ale bude až v druhé vlně. První přijdou na řadu 11. července Austrálie, Itálie, Portugalsko a Nový Zéland, kde nabídku budou moci využít tarifní i předplacení zákaznici.

Zádrhel je, že v Česku Vodafone nemá síť třetí generace. "Jednáme s potenciálními partnery o sdílení sítě pro vysokorychlostní mobilní internet," řekl Aktuálně.cz mluvčí firmy Filip Hrubý.

Aby tedy zákazníci mohli plně využít schopnosti nového iPhone, bude se Vodafone patrně muset dohodnout s Telefónicou O2. Kdy by služby 3G mohl rozběhnout, zatím operátor neuvedl.

V červenci dostanou oficiální možnost koupit si nový iPhone i zákazníci T-Mobile v Německu, Rakousku a Nizozemí. V Česku to podle firmy bude ještě letos. Zájem prodávat tu kultovní přístroj má i Telefónica O2, zatím ale nezveřejnila žádné konkrétní plány.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Ve druhém čtvrtletí porušily zákon téměř čtyři pětiny kontrolovaných e-shopů

Téměř čtyři pětiny internetových obchodů, které v letošním druhém čtvrtletí zkontrolovala Česká obchodní inspekce (ČOI), porušily zákon. Pochybení se nejčastěji týkala práv spotřebitelů a především toho, že provozovatelé e-shopů neposkytli zákazníkům informace ohledně reklamace a mimosoudního řešení spotřebitelských sporů. Inspekce o tom v pondělí informovala v tiskové zprávě, kde současně připomněla, že vzhledem k epidemii nemoci covid-19 zájem o nákupy přes internet vzrostl. Za zjištěné nedostatky ČOI uložila firmám ve sledovaném období 452 pokut za 2,64 milionu korun.

"Výsledky kontrol potvrdily, že v oblasti internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování práv spotřebitelů," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Velké technologické podniky letos rekordním tempem nakupují menší rivaly

Velké technologické společnosti letos rekordním tempem nakupují menší konkurenty. Informoval o tom britský ekonomický list Financial Times (FT). Technologické firmy podle údajů společnosti Refinitiv na převzetí svých potenciálních konkurentů v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů od začátku roku vynaložily minimálně 264 miliard dolarů (5,7 bilionu Kč). To představuje dvojnásobek předchozího rekordu z roku 2000.

Od začátku letošního roku technologické společnosti podle FT podepsaly rekordních 9222 smluv o převzetí podniků v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů u každého z nich. Vlna akvizic přichází v době, kdy se na velké technologické podniky soustředí čím dál větší pozornost ze strany regulátorů i politiků. Firmy jako Apple, Facebook, Google, Amazon a Microsoft se stávají terčem obvinění, že svými podnikatelskými praktikami omezují hospodářskou soutěž a poškozují spotřebitele, píše britský list.

Zdroj: ČTK
Další zprávy