Vodafone si zapisuje zájemce o nový iPhone

alt
10. 6. 2008 14:30
Přesné datum uvedení na trh: neznámé
Apple v pondělí představil 3G iPhone.
Apple v pondělí představil 3G iPhone. | Foto: Reuters

Praha - Oficiální příchod telefonu iPhone do Česka se blíží, operátoři ale zatím udržují mezi fanoušky přístroje náležité napětí. Vodafone teď začal zájemce o koupi včera představeného 3G iPhone registrovat.

Nedočkavci se mohou k přihlásit k přednostnímu odběru informací na internetových stránkách nebo v obchodech operátora. Budou pak dostávat veškeré informace o nové "hračce" a jako první se dozvědí o zahájení prodeje.

Seznamte se: Nový iPhone společnosti Apple
Seznamte se: Nový iPhone společnosti Apple | Foto: Reuters
Čtěte více:
Apple představil nový iPhone za poloviční cenu 
Slavný iPhone přijde do Česka s Vodafonem

Vodafone letos nabídne 3G iPhone v deseti zemích, Česko ale bude až v druhé vlně. První přijdou na řadu 11. července Austrálie, Itálie, Portugalsko a Nový Zéland, kde nabídku budou moci využít tarifní i předplacení zákaznici.

Zádrhel je, že v Česku Vodafone nemá síť třetí generace. "Jednáme s potenciálními partnery o sdílení sítě pro vysokorychlostní mobilní internet," řekl Aktuálně.cz mluvčí firmy Filip Hrubý.

Aby tedy zákazníci mohli plně využít schopnosti nového iPhone, bude se Vodafone patrně muset dohodnout s Telefónicou O2. Kdy by služby 3G mohl rozběhnout, zatím operátor neuvedl.

V červenci dostanou oficiální možnost koupit si nový iPhone i zákazníci T-Mobile v Německu, Rakousku a Nizozemí. V Česku to podle firmy bude ještě letos. Zájem prodávat tu kultovní přístroj má i Telefónica O2, zatím ale nezveřejnila žádné konkrétní plány.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Roční výše příspěvku na podporované zdroje energie loni stagnovala na 45 miliardách

Roční výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku činila 45,4 miliardy korun, stagnovala tak na podobné úrovni jako v roce 2019. Vyplývá to z dat, které na webu zveřejnil Operátor trhu s elektřinou (OTE). Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 430 miliard korun. Stát loni na dotaci přispěl 27 miliard korun, zbytek zaplatili zákazníci ve fakturách za elektřinu. Na kolik peněz přesně budou mít tyto zdroje v daný rok nárok, není stanoveno dopředu, záleží vždy na objemu výroby.

Většina podpory podle OTE loni tradičně mířila obnovitelným zdrojům energie, kterým bylo vyplaceno 43,2 miliardy korun, meziročně o 1,7 procenta více. Solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun, bioplynové stanice sedm miliard korun, biomasa 3,3 miliardy korun, vodní elektrárny skoro 2,5 miliardy korun a větrné zdroje 1,3 miliardy korun. Zbytek vyplacené podpory získaly zdroje kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), druhotné zdroje a teplo z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy