Hračkářství hlásí svoje letošní favority. Podívejte se, co rodiče dětem vybrali

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
10. 12. 2018 13:02
Elektrická autíčka, stavebnice i robotické hračky. Podívejte se, co letos děti podle hračkářství najdou pod stromečkem.
Foto: Thinkstock
Foto: Shutterstock

Lego vládne

Elektrická autíčka, stavebnice i robotické hračky. Podívejte se, co letos děti podle hračkářství najdou pod stromečkem.

Zhruba 60 až 70 procent prodejů hraček spadá na období konce roku.

Podle nedávné ankety ČTK mezi prodejci hraček budou mezi letošními vánočními hity pro děti interaktivní hračky, lego, drony či elektrické skateboardy a koloběžky. Stejně jako každoročně pak také řada dětí dostane pod stromeček mobilní telefon, herní konzoli či jinou elektroniku.

Podle internetového obchodu Alza.cz je právě kultovní stavebnice Lego nejprodávanější hračkou v Česku. Stavebnice jsou obecně u rodičů velmi populární, co se dárků týče. Rozvíjejí totiž dětské dovednosti a zejména podporují jejich jemnou motoriku.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy