reklama
 
 

"Zaniká smysl Vánoc." Německé církve kritizují trhy, začínají prý moc brzy

22. 11. 2018 16:09
Vánoční trhy na náměstích mnoha německých měst začínají příliš brzy. Myslí si to alespoň někteří představitelé německé katolické a evangelické církve, informovala ve čtvrtek agentura DPA. V honu za ziskem podle nich stále častěji zaniká pravý smysl Vánoc, tedy oslava narození Ježíše Krista.

"Pro nás věřící křesťany je důležité poukázat při všem tom shonu na trzích na to, že Vánoce nejsou nějakým kulturním svátkem světel na závěr roku, ale oslavou narození Ježíše," řekl mluvčí katolického biskupství v Essenu Ulrich Lota. Podle něj si velká část věřících myslí, že v listopadu, který by měl být zasvěcen vzpomínkám na zesnulé, je na vánoční trhy ještě příliš brzy.

"Dobrou návštěvnost velmi brzké adventní trhy podle mě stejně nemají. Všechno má svůj čas - a život není jen party 365 dní v roce," dodal Lota, podle kterého se staly trhy spíše marketingovou záležitostí. Města se jimi snaží nalákat lidi do centra.

Podobný názor má na vánoční trhy také mluvčí vestfálské evangelické církve Andreas Duderstedt. "Když se advent stále více rozpíná, ztrácí svoji zvláštnost. Stává se každodenností," řekl.

Ve většině měst v Německu se vánoční trhy otevřou v průběhu příštího týdne. Bude tomu tak například ve Frankfurtu nad Mohanem, Berlíně, Hamburku, Mnichově či Kolíně nad Rýnem. Některá města, jako třeba Freiburg, Düsseldorf či Dortmund, už je otevřela tento čtvrtek.

Obzvlášť brzy sezonu vánočních trhů zahájili v Duisburgu a Essenu, kde se stánky nejen se svařeným vínem otevřely již minulý týden.

Už minulý čtvrtek zahájil provoz také slavný a českými turisty hojně navštěvovaný vánoční trh před radnicí ve Vídni. Další Čechy oblíbený trh, slavný drážďanský Striezelmarkt, první návštěvníky přivítá příští středu, norimberský Christkindlesmarkt příští pátek.

autor: ČTK | 22. 11. 2018 16:09

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama