Žluté vlaky RegioJet nově zamíří i do Zlínského kraje

Ekonomika Ekonomika
5. 11. 2015 11:08
Vlaky RegioJet začnou od 13. prosince, kdy začíná platit nový jízdní řád, denně jezdit také mezi Prahou a Zlínským krajem. Zamíří přes Přerov, Hulín a Otrokovice do Starého Města u Uherského Hradiště, novinkou bude i návazný autobus z Otrokovic do Zlína a Vizovic. Žluté vlaky ze skupiny Student Agency podnikatele Radima Jančury odjedou z Prahy v 16:46, opačným směrem v 5:50 ze Starého Města. Podobné spoje už provozuje konkurenční Leo Express, využít lze i státní České dráhy. Dalšími novinkami RegioJetu od poloviny prosince je zavedení přímého spoje z Prahy do Banské Bystrice a Zvolena, dojde také k rozšíření počtu nočních spojů na trase Praha – Košice ze tří týdně na každý den.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 3 minutami

Krumlovský soud postupoval v případu neočkované dívky podle zákona, rozhodl Ústavní soud

Okresní soud v Českém Krumlově nechyboval, když předběžným opatřením nařídil vyšetření dívky po úrazu. Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost rodiny. Podle ÚS existovaly důvodné obavy o zdraví, dívka nebyla očkovaná proti tetanu. Českokrumlovský soud postupoval podle zákona. Předběžné opatření, jímž umístil desetiletou dívku do péče dětského oddělení nemocnice, vydal loni v listopadu. V prosinci pak opatření zrušil. Rodina v mezičase dítě skrývala.

Ústavní soudci poukázali na to, že rozvoj nemoci hrozí až 30 dnů po kontaminaci tkáně bakterií způsobující tetanus. Požadavek odborného lékařského dohledu v prvních dnech po úrazu tak nelze považovat za nepřiměřený.

Zdroj: ČTK
Další zprávy