Zeman podepsal sérii zákonů. Bude platit vyšší zdanění hazardu i zpřísnění prodejních akcí

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
Aktualizováno 15. 12. 2015 12:55
Prezident Miloš Zeman dnes podle informací Hradu podepsal hned několik zákonů. Mezi nimi novelu loterijního zákona, která od příštího roku zvyšuje zdanění hazardu, a také novelu o ochraně spotřebitele, která zpřísní podmínky pro pořádání předváděcích prodejních akcí. Zelenou dostal rovněž zákon o ozdravných postupech a řešení krize na finančním trhu, jenž ukládá bankám, družstevní záložnám a obchodníkům s cennými papíry vkládání až tři miliardy korun ročně do nového fondu pro řešení finanční krize. Prezidentův podpis má také novela zákona o spotřebních daních, která zavádí program další daňové podpory biopaliv, a v neposlední řadě zánik druhého důchodového pilíře od příštího roku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

před 12 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy