Zeman podepsal sérii zákonů. Bude platit vyšší zdanění hazardu i zpřísnění prodejních akcí

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
Aktualizováno 15. 12. 2015 12:55
Prezident Miloš Zeman dnes podle informací Hradu podepsal hned několik zákonů. Mezi nimi novelu loterijního zákona, která od příštího roku zvyšuje zdanění hazardu, a také novelu o ochraně spotřebitele, která zpřísní podmínky pro pořádání předváděcích prodejních akcí. Zelenou dostal rovněž zákon o ozdravných postupech a řešení krize na finančním trhu, jenž ukládá bankám, družstevní záložnám a obchodníkům s cennými papíry vkládání až tři miliardy korun ročně do nového fondu pro řešení finanční krize. Prezidentův podpis má také novela zákona o spotřebních daních, která zavádí program další daňové podpory biopaliv, a v neposlední řadě zánik druhého důchodového pilíře od příštího roku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

před 21 minutami

Putin chystá na červen vojenskou přehlídku k výročí konce války

Ruský prezident Vladimir Putin nařídil ministrovi obrany, aby na 24. června připravil vojenskou přehlídku na počest 75. výročí vítězství nad nacistickým Německem. Oznámila to v úterý ruská média.

Vojenská přehlídka se jako ukázka ruské moci a síly tradičně koná 9. května na moskevském Rudém náměstí, ale letos musel Putin akci odložit kvůli pandemii způsobené koronavirem. Nákaza mezitím postihla více než 360 tisíc obyvatel nejrozlehlejší země světa a denně přibývají tisíce nových případů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy