Vlastní mobil či PC v práci umožňuje lidem používat až polovina firem

ČTK ČTK
1. 8. 2016 16:15
Oproti minulému roku dvojnásobně více firem umožňuje svým zaměstnancům využívat v práci soukromé chytré telefony nebo notebooky. Podle zástupce společnosti Microsoft jde o oboustranně výhodné řešení pro zaměstnance i zaměstnavatele. Lidé mají často doma modernější IT vybavení než v práci.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha- Počet firem, které umožňují svým zaměstnancům využívat v práci soukromé chytré telefony nebo notebooky, se za poslední rok zdvojnásobil. Loni měla pravidla pro využívání soukromých zařízení v zaměstnání pětina malých a středních firem, v současnosti již 49 procent. Evropský průměr je 47 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Microsoft.

"Více než zdvojnásobení počtu firem, které chápou, že koncept využití vlastních zařízení zaměstnanců jim pomůže, pokud ho dobře řídí, je skvělou zprávou. Ukazuje na vůli menších firem ke zlepšení jejich IT vybavení a snahu o zvýšení produktivity zaměstnanců," uvedl manažer divize Windows českého Microsoftu Petr Klement.

Podle něho jde přitom o oboustranně výhodné řešení pro zaměstnance i zaměstnavatele. Lidé mají často doma modernější IT vybavení než v práci. Možnost používat stejné zařízení doma i v práci je pro ně jednodušší z hlediska ovládání i efektivnější z hlediska výkonu. Zaměstnanci jsou navíc občas motivováni finančními příspěvky na pořízení nových PC či mobilů.

Bezpečnost dat je přitom pro malé a střední české firmy klíčová. Za podstatnou ji považuje 90 procent šéfů malých a středních firem a 79 procent zaměstnanc

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Muž odpovědný za havárii v děčínské chemičce dostal tříletý podmíněný trest

Okresní soud v Děčíně ve čtvrtek rozhodl o tříletém trestu s odkladem 54 měsíců pro bývalého zaměstnance chemičky v Děčíně, kde před třemi lety unikl fenol a dva lidé zemřeli. Rozsudek není pravomocný, zmocněnec poškozené strany si ponechal lhůtu na odvolání.

Při havárii 26. dubna 2018 zemřel jeden člověk, další následkům zranění podlehl o necelý měsíc později. Státní zástupce muže obžaloval z obecného ohrožení z nedbalosti. Podle znalců šlo o důsledek nevhodného způsobu připojování přečerpávací hadice. Zdravotníci při havárii ošetřili 14 lidí.

Policie nejprve obvinila tři pracovníky společnosti, v níž jedovatá leptavá chemikálie unikla. Jedním z nich byl pracovník, který podle kriminalistů zahájil čerpání fenolu v rozporu s předpisy a měl zvolit jinou metodu při čerpání. Právě ten jako jediný stanul před soudem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Německu zadrželi čtyři lidi, podle policie chystali útok na synagogu v Hagenu

Německá policie uvedla, že v souvislosti s možným útokem na synagogu ve městě Hagen zadržela čtyři lidi. Jedním z nich je 16letý mladík, který se podle médií chystal zaútočit výbušninou. O hrozbě před nejdůležitějším židovským svátkem Jom Kipur (Den smíření) informovala policie ve středu večer.

"Vyšetřování vedlo k identifikaci a zatčení 16letého Hageňana. V průběhu vyšetřování byli zadrženi celkem čtyři lidé," uvedla místní policie na Twitteru.

Magazín Der Spiegel a deník Bild předtím uvedly, že se k útoku na synagogu s pomocí výbušniny chystal 16letý Syřan. Jeho byt v Hagenu nyní podle agentury DPA prohledává policie. Informaci o hrozícím útoku podle zmíněných médií obdržely německé úřady od zahraniční zpravodajské služby, která zaznamenala islamistovo podezřelé chování na internetu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy