Ve Francii pokračuje stávka na železnici, jezdí zhruba polovina spojů

ČTK ČTK
1. 6. 2016 10:24
Ve Francii dnes druhým dnem pokračuje časově neomezená stávka železničářů, kteří požadují zejména lepší pracovní dobu. Jezdí jen asi 60 procent vysokorychlostních vlaků a třetina až polovina ostatních spojů, uvedli zástupci státních drah SNCF. Stávka se bude každý den večer automaticky prodlužovat o dalších 24 hodin, dokud odboráři neodhlasují konec protestu. Socialistická vláda prezidenta Françoise Hollanda se krátce před zahájením evropského fotbalového šampionátu, což bude 10. června, všemožně snaží zabránit dalšímu zvyšování sociálního napětí a problémům v dopravě a dalších službách ve Francii. SNCF je oficiálním dopravcem Eura 2016, které se uskuteční ve městech po celé zemi.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Johannesburgu se našly nejstarší známé pozůstatky Homo erectus

V jeskynním komplexu Drimolen u Johannesburgu v Jihoafrické republice se našly nejstarší známé pozůstatky Homo erectus, který možná jako první migroval z Afriky do zbytku světa a je jedním z přímých předchůdců moderního člověka. Zároveň je to první takový nález v Jihoafrické republice, píše dnes BBC.

Výsledky výzkumu, který prováděl Andy Herries z australské univerzity La Trobe v Melbourne s týmem vědců, jsou popsány ve studii zveřejněné dnes v časopise Science.

Dosud se mělo za to, že Homo erectus pochází z východní Afriky, ale soudě podle nového nálezu by mohl ve skutečnosti pocházet z jihu afrického kontinentu, odtud migrovat na severovýchod a sever Afriky a nakonec osídlit i zbytek světa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy