Akcionáři hlasovali o dohodě den poté, co americký republikánský senátor Marco Rubio prohlásil, že chce, aby vláda USA prověřila bezpečnostní dopady prodeje CME.
CME podepsala smlouvu s dceřinými společnostmi skupiny PPF loni v říjnu. Podmínkou dokončení transakce je ale souhlas akcionářů CME, Evropské komise a národních regulátorů v některých ze zemí, kde CME působí. CME provozuje televizní stanice vedle Česka také v Bulharsku, Rumunsku, na Slovensku a ve Slovinsku. Již dříve CME uvedla, že očekává, že transakce bude dokončena v polovině letošního roku.
Rubio nyní svou žádost o prověření dohody odůvodnil vazbami firmy PPF na Čínu. Podle něj PPF v minulosti v Česku jednala "jako čínský zástupce". Senátor rovněž upozornil na to, že telekomunikační společnosti vlastněné firmou PPF spolupracují s čínskou firmou Huawei na rozvoji mobilních sítí páté generace (5G).
PPF ale ve vyjádření zaslaném ČTK uvedla, že americký zákonodárce vychází z nepravdivých informací.
Schválení transakce akcionáři se všeobecně očekávalo. Zhruba třetinový podíl v CME v roce 2009 koupila americká společnost Time Warner, která jej v dalších letech zvýšila těsně pod 50 procent. Firmu Time Warner později převzal americký telekomunikační gigant AT&T a přejmenoval na Warner Media. Jejím prostřednictvím v CME drží většinový podíl.
CME loni zvýšila provozní zisk o šest procent. V konstantních kurzech se zvýšil o 11 procent na 187,3 milionu dolarů. Firma také splatila dluh v objemu 150 milionů eur. V České republice CME zvýšila provozní zisk OIBDA o 7,4 procenta na 101,6 milionu dolarů.