Česká média si rozebrali magnáti. Podívejte se, kdo vlastní deníky, weby i televize

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
Aktualizováno 27. 12. 2022 19:04
Společnost Seznam.cz média kupuje firmu Silky Zdeňka Porybného a jejím prostřednictvím i Borgis, který vydává deník Právo a provozuje zpravodajský web Novinky.cz. Spojení nyní posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ve zjednodušeném řízení. Podívejte se na přehlednou galerii českých mediálních společnosti a jejich majitelů. Firmy jsou seřazeny podle abecedy.
Expremiér Andrej Babiš ve štábu hnutí ANO v Praze při komunálních volbách v roce 2022.
Expremiér Andrej Babiš ve štábu hnutí ANO v Praze při komunálních volbách v roce 2022. | Foto: Libor Fojtík

Agrofert - MF Dnes i Lidové noviny

Skupině Agrofert ze svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše patří mediální skupina Mafra, která mimo jiné vydává deníky Mladá fronta Dnes, Lidové noviny a Metro, týdeník 5plus2 a různé časopisy (Žena a život, Tina, Cosmopolitan, Harper's Bazaar, Esquire, Rytmus života, Chvilka pro tebe, Motor a další), provozuje zpravodajské portály iDnes.cz a Lidovky.cz a další internetové portály a služby, rádia Impuls a Rock zone, hudební televizi Óčko a vlastní tiskárny Mafraprint. Působí i na Slovensku (Mafra Slovakia).

V roce 2018 Mafra koupila vydavatelství Bauer Media v Česku i na Slovensku, které vydávalo například tituly Rytmus života, Chvilka pro tebe, Cosmopolitan a Esquire.

 

Právě se děje

Další zprávy