Battlefield 3 vypadá na první pohled skvěle

Adam Pešek
4. 10. 2011 13:03
Hra Battelfield 3 láká statisíce bojovníků. Nyní je zdarma dostupná beta verze
Oficiální screenshot
Oficiální screenshot | Foto: Aktuálně.cz

Přestože předvánoční období zajímavými herními tituly jen hýří, poměrně jasnou jedničkou, alespoň co se prodejnosti týče, by podle všeho měla být válečná akce Battlefield 3. A byť v Evropě hra vychází až 28. října, volně přístupná beta už nyní prozrazuje mnoho podstatného.

Na jediné dostupné mapě Operation Métro se hráči v osvědčeném módu Rush rozdělí do dvou týmů, a zatímco jedni své stanice brání, druzí se je snaží dobýt. Menších změn doznaly jednotlivé třídy vojáků. Jejich dovednosti se lehce promísily a nyní jsou uzpůsobeny tak, že hráče nutí k větší spolupráci.

Přesun z jednoho bodu na druhý je díky novým parkourovým prvkům podstatně dynamičtější a ještě více strhne audiovizuální zpracování. Úžasná hra světel a stínů je jen zlomkem celkově vydařené grafické stránky a díky intenzivním zvukům bitvy se hráč téměř cítí, jako by se jí přímo účastnil.

Beta verze má samozřejmě ještě několik chyb v grafice, spouštěcí služba Battlelog není dokonale vyladěna a slibované možnosti destrukce či bohatý vozový park ještě nebyly příliš odhaleny. Nicméně finální produkt už by se měl svých vad na kráse zbavit a sérii s nejvyšší pravděpodobností čeká kvalitní pokračování.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 minutou

Za vraždu novorozence v Karviné soud potvrdil matce 17 let vězení

Za vraždu novorozence v Karviné si jeho dvaatřicetiletá matka definitivně odpyká trest 17 let vězení. Rozhodl o tom ve středu olomoucký vrchní soud. Potvrdil tak rozsudek ostravského krajského soudu, proti kterému se žena odvolala. Tělíčko dítěte našel loni v červenci bezdomovec v kontejneru na odpadky. Těhotenství obžalovaná tajila, podle znalců dítě zabila krátce po jeho narození. Policie po zadržení ženy uvedla, že k dopadení pomohla DNA.

"Odvolání obžalované není důvodné. Není pochyb o tom, že to byla obžalovaná, kdo dítě porodil, a že její jednání vedlo k usmrcení dítěte. Dítě usmrtila po předchozím uvážení. Věděla, že je těhotná, nijak se na to nepřipravovala," uvedl soudce Vladimír Hendrych. Ženě hrozil trest v rozmezí 15 až 20 let, podle soudce je uložený trest přiměřený všem okolnostem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy