Toshiba nevzdává víru v netbooky

Adam Fiala
9. 1. 2012 5:06
Model NB510 by se měl stát podporou v boji za udržení netbooků
Foto: NOTEBOOKITALIA.IT

Ještě před rokem byly v začátcích a díky vysokým cenám ultrabooky stále zůstávají luxusním zbožím. Přesto se díky svým parametrům váhy, tloušťky a výkonu vyprofilovaly jako jedna z budoucích větví přenosných elektronických přístrojů. Vedle tabletů, samozřejmě. Situace ohrozila netbooky, ale Toshiba jim zůstává nadále loajální. Na CES 2012 by měla představit nový model své série NB500. Dva modely s označením NB500 a NB520 se na trh dostaly před rokem.

Vybaven Intelem a Windows 7

Toshiba však má své zastoupení, jak mezi ultrabooky, tak tablety. Nejnovější model miniaturizovaného zařízení netbook ponese označení NB510 a vmáčkne se tak mezi své starší příbuzné. Podle předběžných informací, které by měl potvrdit právě veletrh CES, zajistí výkon procesor od Intelu Cedar Trail Atom. Ve výbavě pak je gigabytový DDR3 RAM a displej s rozlišením 1024 x 600. Uživatelské prostředí obstarají sedmičkové Windows.

Samsung a Dell proti netbookům

Výhodou přístroje by měla být přimeřená cena, která se bude pohybovat kolem 340 eur, respektive 400 dolarů. Těžko říct, jestli snaha Toshiby změní situaci na trhu s elektronikou. Jako první ohlásil zrušení výroby netbooků Samsung. Obrátil se přitom právě k ultrabooků. V prosinci se k výrobní politice proti netbookům připojil i Dell.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Skokani budou mít po MS jen tři závody, vítězem SP je Granerud

Norský skokan na lyžích Halvor Egner Granerud se stal s předstihem celkovým vítězem Světového poháru. Mezinárodní lyžařská federace FIS dnes oznámila, že po mistrovství světa se uskuteční jen tři individuální závody v Planici, v nichž už Graneruda nemůže nikdo předstihnout.

Kvůli pandemii koronaviru byly zrušeny čtyři březnové závody SP v Norsku. FIS nakonec nenašla náhradní hostitele, pouze přidala ještě jeden závod k závěrečným dvěma v Planici. Finále seriálu se uskuteční na mamutím můstku ve Slovinsku od 25. do 28. března.

před 1 hodinou

Karlovarský festival se kvůli pandemii přesouvá na srpen

Letošní 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční od 20. do 28. srpna. Z tradičního termínu na přelomu června a července jej pořadatelé přesunuli kvůli pandemii koronaviru. "Posun o sedm týdnů nám nabídne lepší možnost uspořádat tuto kulturní akci tak, aby svým rozsahem byla co nejbližší podobě, na jakou jsou naši návštěvníci zvyklí," vysvětlují.

"Doufáme, že v průběhu následujících měsíců dojde k významnému rozšíření vakcinace a díky tomu zvládnutí pandemické situace tak, aby bylo možné uspořádat karlovarský festival v maximálně bezpečné formě. Jsme pochopitelně připraveni dodržet všechna platná opatření," doplňuje Jiří Bartoška, prezident festivalu. Ten loni nahradila čtyřdenní přehlídka filmů v kinech, zamýšlený podzimní překlenovací přehlídka se navzdory plánům neuskutečnila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy