Po Samsungu také Dell odepsal netbooky

Adam Fiala
21. 12. 2011 2:57
Na smetiště elektronických dějin pomalu míří netbooky, nejen od značky Dell
Dell přichází s Netbookem jako poslední, ale možná překvapí.
Dell přichází s Netbookem jako poslední, ale možná překvapí. | Foto: Reuters

Každý technologický vývoj musí mít svou oběť. Pomalu se rýsuje, že prudký nástup přenosných zařízení jako tablet (iPad od Apple či Galaxy Tab od Samsungu) a ultrabook bude mít na svědomí netbooky. Nedávno přišla zpráva, že netbooky přestane vyrábět Samsung. Nyní se přidala i firma Dell.

Sláva netbooků skončila

Nějakou dobu si netbooky užívaly slávu. Vedle těžkých notebooků byly laptopy z kategorie přístrojů s obrazovkou do deseti palců oblíbenou variantou. Byly lehké, snadno přenosné a baterie vydržely dlouho. Ultrabooky vedle nich nabízejí výtečné statistiky hmotnosti a tloušťky, navíc disponují větším displejem. Netbooky tak zatím těží z toho, že šetří peněženky. Předpovídá se, že ceny ultrabooků spadnou v roce 2013.

V hlavní roli výkon

Netbooky se představily před třemi roky. Spojencem byl v té době Intel, který přístroje zásobil procesory Atom. Dell se chce ovšem dál soustředit na to, aby poskytoval výkonné a lehké přístroje. Jestliže v něčem byla vždy slabina netbooků, pak že výkon přístroje nebyl jejich silnou stránkou. V porovnání s velkými notebooky a hlavně normálními stolními PC.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy