Soutěž: Vyhrajte životopis Steva Jobse v češtině

Datarama
8. 12. 2011 9:00
Datarama přináší soutěž o pět e-booků a tři papírové výtisky životopisu Steva Jobse. Ceny do soutěže dodává internetové knihkupectví e-Reading.
Foto: Vojtěch Marek

Aktualizace: Po dohodě s knihkupectvím e-Reading, které dodává do naší soutěže ceny, jsme se rozhodli nabídnout všem soutěžícím "cenu útěchy". Všichni, kdo se naší soutěže zúčastní, ale nevyhrají, si budou moci koupit e-book životopisu Steva Jobse za zvýhodněnou cenu 249 Kč (místo standardních 350 Kč)! Soutěž také prodlužujeme o týden, do středy 14. prosince!

V polovině listopadu dorazil do knihkupectví český překlad oficiálního životopisu Steva Jobse z pera Waltera Isaacsona.

Ve spolupráci s internetovým knihkupectvím e-Reading, které prodává elektronickou podobu knihy ve formátech PDF, ePub a MOBI, nabízíme čtenářům Dataramy možnost vyhrát tři papírové výtisky (v obchodech k dostání od 429 Kč) a pět elektronických knih (v ceně 350 Kč).

Stačí správně odpovědět na tři vědomostní soutěžní otázky a co nejpřesněji si tipnout, kolik lidí se naší soutěže zúčastní. Vyhrají ti účastníci, kteří odpoví správně na všechny tři otázky a budou mít nejpřesnější tip.

Nezapomeňte prosím také vyplnit, kterou verzi knihy případně chcete vyhrát!

Uzávěrka soutěže je ve středu 14. prosince v 24:00.

Výherce oznámíme ve čtvrtek 15. prosince. Papírové výtisky dostanou výherci poštou, k získání e-knih bude nutná bezplatná registrace na portálu e-Reading.cz.

TIP: Líbí se vám naše články? Sledujte Dataramu na Facebooku, na Google+ nebo na Twitteru!

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Na Děčínsku se v sobotu navečer převrátil traktor, zemřeli dva lidé

Na Děčínsku u Dolních Habartic v sobotu navečer zemřeli muž a žena, s nimiž se převrátil traktor. Okolnosti tragické nehody policie dál vyšetřuje.

Traktor se dvěma lidmi se převrátil kolem 18:00. "Utrpěli zranění neslučitelné se životem a bohužel na místě jim podlehli. Na místo vzlétl vrtulník a vyjela i sanita, bohužel už těmto osobám jsme nemohli pomoci," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Podle regionální mluvčí policie Aleny Bartošové je šetření příčiny tragické nehody na začátku. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Karlovarský kapitán Vondráček dostal třízápasový trest za účast v bitce

Hokejový útočník Tomáš Vondráček z Karlových Varů dostal od disciplinární komise extraligy třízápasový trest za účast v bitce v závěru pátečního utkání 7. kola ve Zlíně. Kapitán Energie se zapojil do šarvátky s obráncem Tomášem Žižkou poté, co na led skočil ze střídačky. Jednozápasový trest dostal litvínovský útočník Martin Havelka, který fauloval Davida Kašeho.

Vondráček se do bitky s Žižkou, kterou odstartoval kontakt zlínského kapitána s brankářem Karlových Varů Filipem Novotným, zapojil i přesto, že v momentě jejího začátku nebyl na ledě. Od rozhodčích Reného Hradila a Filipa Vrby za to dostal vedle pětiminutového trestu i osobní trest do konce utkání.

"V okamžiku zahájení šarvátky nebyl na ledové ploše, ale opustil hráčskou lavici a po příjezdu napadl protihráče zaměstnaného konfliktem s dalším soupeřem. V úderech do helmy a nechráněné části obličeje pokračoval i nadále, přičemž se agresivním způsobem zbavil čárového rozhodčího, který se snažil šarvátku přerušit a zabránit, aby se dostal do blízkosti protihráče," uvedl předseda disciplinární komise Viktor Ujčík v tiskové zprávě s tím, že Vondráčkovi zároveň udělil i pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu.

Karlovarský útočník tak nuceně vynechá zápasy v Pardubicích, Třinci a Mladé Boleslavi. Trest v horní polovině možné sazby dostal Vondráček i proto, že v uplynulých dvou letech byl dvakrát trestaný.

Havelka dostal jednozápasový trest za faul na Kašeho v polovině druhé třetiny pátečního zápasu, za který jej ale rozhodčí Vladimír Pešina a Oldřich Hejduk nevyloučili. Disciplinární komise jej však na základě podnětu Sparty řešila.

"Zneužil situace, kdy byl protihráč po předchozím pokusu o zakončení ve snížené pozici a měl minimální šanci se střetu bránit, k tomu, aby cíleně změnil směr své jízdy a zasáhl ho. Před střetem nezvýšil rychlost, ruce držel u těla a před zákrokem se neodrazil, jednoznačně však zneužil protihráčovy situace a porušil zásadu, že je povinen postupovat tak, aby zásahem do hlavy nebo krku neohrozil zdraví protihráče," uvedl Ujčík. Havelka vynechá dnešní utkání 8. kola proti Plzni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy