Sbohem Steve řeklo na webu Apple přes milion lidí

Reuters David Slížek, Reuters
20. 10. 2011 10:55
Apple na svém webu zveřejnil kondolence, kteréými lidé z celého světa uctívají památku zesnulého Steva Jobse.
Foto: Reuters

Víc než milion lidí z celého světa poslal za dva týdny svou kondolenci rodině zesnulého šéfa Apple Steva Jobse. Společnost je zveřejnila na stránce nazvané jednoduše Remembering Steve (Vzpomínka na Steva).

Firma také dala k dispozici e-mailovou adresu [email protected], na kterou mohou lidé své kondolence posílat.

Na svého bývalého šéfa ve středu vzpomínali také zaměstnanci Apple. Na několik hodin uzavřeli všechny obchody, ve kterých pak sledovali přenos ze smuteční slavnosti odehrávající se v sídle firmy v kaliforském Cupertinu.

Vystoupila na ní mimo jiné zpěvačka Norah Jones nebo skupina Coldplay.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Na Floridě identifikovali poslední 98. oběť zřícení výškové budovy

Pozůstatky poslední osoby, která se pohřešovala po zřícení 12patrové budovy v městečku Surfside v americkém státu Florida, se našly a byly identifikovány, oznámila podle agentury Reuters starostka okresu Miami-Dade Daniella Levineová Cavaová. Neštěstí si tak podle konečné bilance vyžádalo 98 životů. Budova se zhroutila 24. června.

Minulý pátek hasiči oficiálně ukončili pátrání po pohřešovaných v troskách. Na místě ale ještě zůstávali forenzní technici. Úřady tehdy podle agentury AP odmítly potvrdit, zda již našly nejspíš poslední chybějící ostatky, nebo ještě stále pátrají po těle pohřešované Estelle Hedayaové. Dnes agentura AP uvedla, že mladší bratr čtyřiapadesátileté Hedayaové potvrdil, že poslední oběť byla identifikována.

Příčina zřícení budovy zatím stále není jasná, přestože podle odborného posudku z roku 2018 měla vážné závady. V budově bylo 135 bytových jednotek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy