Apple zveřejnil video ze vzpomínkového obřadu za Jobse

LP Fish
24. 10. 2011 9:25
Na vzpomínkové ceremonii za Stevea Jobse, kterou Apple v neděli zveřejnil online, vystoupili jeho kolegové Tim Cook a Jonathan Ive a také bývalý americký viceprezident Al Gore.
Představení paměti pro Apple Macintosh / PowerBook (G3) ve Flint Center v Cupertinu, v listopadu 1997.
Představení paměti pro Apple Macintosh / PowerBook (G3) ve Flint Center v Cupertinu, v listopadu 1997. | Foto: Reuters

Apple uveřejnil v neděli večer link s přístupem na video z neveřejné bohoslužby za svého bývalého šéfa Stevea Jobse. Ceremonie se konala minulou středu v kalifornském sídle firmy.

Byla pro širokou veřejnost uzavřena a před jejím průběhem byli z firemních prostor Applu vykázáni i novináři. Během ní byly uzavřeny také všechny maloobchodní prodejny Applu.

Součástí ceremoniálu jsou také projevy Jobsova dlouholetého kolegy a autora proslaveného designu Apple výrobků Jonathana Iva, Jobsiva nástupce a dnešní šéfa Applu Tima Cooka a také bývalého amerického viceprezidenta Ala Gora.

Cook na vzpomínkovém obřadu mimo jiné řekl, že poslední dva týdny byly nejsmutnější v jeho životě. " Ale já vím Steve. Steve by chtěl, aby tenhle mrak smutku Apple povzbudil a abychom se vrátili k práci, kterou tak miloval.", řekl mimo jiné Cook.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Po nálezu dalších tří těl stoupla bilance obětí výbuchu v Leverkusenu na pět

Po úterním výbuchu v chemickém průmyslovém areálu v Leverkusenu byla ve čtvrtek nalezena v troskách další tři těla. Havárie má tak již celkem pět potvrzených obětí. Dvě osoby se nadále pohřešují, uvedla s odvoláním na policii a prokuraturu agentura DPA.

V úterý dopoledne vybuchly skladovací nádrže s ředidly ve spalovně nebezpečného odpadu, která je součástí rozsáhlého průmyslového areálu u města Leverkusen ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Následně propukl požár, jehož uhašení trvalo přes tři hodiny.

Příčiny výbuchu, který zranil 31 lidí, jsou nadále předmětem vyšetřování. Nad areálem a přilehlým okolím se vznášel velký černý mrak, který podle úřadů obsahoval také jedovaté látky v dosud neznámé koncentraci. Již ve středu představitel firmy Currenta, která areál spravuje, uvedl, že všichni pohřešovaní jsou nejspíše po smrti.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Sagan po sezoně skončí v týmu Bora-hansgrohe

Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Slovák Peter Sagan po sezoně skončí v týmu Bora-hansgrohe, za který závodí od roku 2017. Německá stáj to dnes oznámila na svém webu. Podle serveru Cyclingnews by měl Sagan zamířit do francouzského kontinentálního týmu TotalEnergies společně s řadou dosavadních kolegů.

V Boře skončí i jeho bratr Juraj, další Slovák Erik Baška, Polák Maciej Bodnar, Ital Daniel Oss a Němci Rüdiger Selig, Andreas Schillinger, Michael Schwarzmann a Pascal Ackermann. Ten má přestoupit do elitní stáje SAE Team Emirates.

Jednatřicetiletý Sagan během angažmá v německém týmu získal dva ze svých sedmi zelených trikotů pro vítěze bodovací soutěže na Tour de France. Letos bodovací soutěž ovládl poprvé i na Giru d'Italia. Světový titul získal v letech 2015 až 2017.

před 50 minutami

Srbsko, Severní Makedonie a Albánie zruší vzájemné hraniční kontroly. Vznikne minischengen

Srbsko, Severní Makedonie a Albánie chtějí od roku 2023 zrušit vzájemné hraniční kontroly. Na schůzce lídrů těchto tří zemí ve Skopje týkající se regionální iniciativy takzvaného minischengenu to uvedl srbský prezident Aleksandar Vučić.

"Na setkání ve Skopje bylo domluveno, že od 1. ledna 2023 budou zrušeny hraniční kontroly mezi Srbskem, Severní Makedonií a Albánií," řekl podle srbských médií Vučić na hospodářském fóru v severomakedonské metropoli. V této souvislosti byly podepsány tři smlouvy, které mají pohyb v rámci tří signatářských zemí usnadnit.

S iniciativou balkánského minischengenu, kterou z mezinárodních hráčů podporují zejména Spojené státy, přišli Vučič, albánský premiér Edi Rama a jeho severomakedonský protějšek Zoran Zaev v říjnu 2019. Její cíl je zjednodušit život občanů a povzbudit hospodářský růst. Inspirací pro iniciativu je podle nich EU a její čtyři základní svobody pohybu - lidí, zboží, kapitálu a služeb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy