Jobs před operací upřednostňoval alternativní medicínu

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
21. 10. 2011 6:48
Píše to životopisec technického vizionáře. Paměti šéfa Apple vychází v pondělí
Steve Jobs.
Steve Jobs. | Foto: Aktuálně.cz

San Francisco (USA) - Spoluzakladatel společnosti Apple Steve Jobs v letech 2003 a 2004 devět měsíců odmítal operaci nádoru slinivky a místo ní i přes protesty své rodiny dával přednost alternativní medicíně.

V novém životopise technického vizionáře to píše Walter Isaacson. Kniha nazvaná jednoduše Steve Jobs půjde do prodeje v pondělí.

Když se Jobs v říjnu 2003 dozvěděl o tom, že má nádor, vyzkoušel prý nejprve veganskou dietu, akupunkturu, herbální medicínu i další alternativní způsoby léčby, o nichž se dozvěděl na internetu. Pro konzervativnější postup, tedy operaci, se rozhodl až v červenci 2004.

"'Nechtěl jsem, aby mi otevřeli tělo, a tak jsem se snažil zjistit, jestli bude fungovat něco jiného,' řekl mi o několik let později s náznakem lítosti," píše v knize Isaacson, kterého Jobs požádal o napsání životopisu.

Ten vychází především z několika desítek rozhovorů s Jobsem, z nichž ten poslední se uskutečnil jen několik týdnů před jeho smrtí. Jobs zemřel 5. října ve věku 56 let na následky rakoviny slinivky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
Další zprávy