Nejstahovanější pirátské hry 2011: Odolala jen PS3

LP Fish
3. 1. 2012 12:25
Jednoznačně nejstahovanější pirátskou hrou roku 2011 je scifi střílečka Crysis 2 na platformě PC. Hry na PS3 se moc nestahovaly, naopak Nintendo Wii je druhou nejoblíbenější pirátskou platformou.
Foto: Aktuálně.cz

Smutným příznakem doby je, že kromě oficiálních žebříčků popularity a prodejnosti filmů a počítačových her svědčí o jejich úapěchu také údaje o tom, kolik bylo staženo pirátských kopií daného díla.

Podle seznamu sestaveného serverem Torrentfreak se v roce 2011 stahovaly především hry na PC, které s velkým odstupem následují hry na Xbox 360 a Wii.

Naopak na PS3 bylo - přesto, že hackeři opakovaně prolomili jejích ochranu - pirátských kopií staženo tak málo, že z nich tento rok Torrentfreak nakonec žádný žebříček nesestavoval.

Na PC kraluje scifi…

Očima oficiálních herních časopisů byl rok 2011 na PC především ve znamení mediálních přestřelek výrobců pokračování realistických stříleček Call of Duty: Modern Warfare 3 a Battlefield 3.

Pirátský žebříček jejich popularitu potvrzuje, když jim přisoudil 3 650 000 a 3 510 000 stažení.

Obě hry ale celkem přesvědčivě "porazila" scifi akce Crysis 2 se skoro 4 miliony pirátských stažení. Do první pětky nejstahovanějších her pro PC se dostala ještě fotbalová simulace FIFA 12 a originální logická scifi Portal 2.

…na Wii opravář Mário

Jestliže k získání koruny za nejstahovanější hru na PC stačily 4 miliony stažení, nejstahovanější hra pro druhé nejpopulárnější médium - konzoli Wii - si vystačila s počtem 1 milion 280 tisíc stažení.

Je jí nejnovější pokračování dobrodružství opraváře Maria s názvem Super Mario Galaxy 2. Kromě něj mají rádi uživatelé Wii také japonskou fantasy RPG Xenoblade Chronicles, hru Lego: Piráti z Karibiku a fotbalovou simulaci FIFA 12.

Nejstahovanější pirátskou hrou roku 2011 pro Xbox 360 se podle Torrentfreak stala hra Gears of War 3 s "pouhými" 890 000 staženími. Následují ji realistické střílečky Call of Duty: Modern Warfare 3 a Battlefield 3, automobilová simulace Forza Motosport 4 a sportovní simulace Kinech: Season Two.

Crysis 2, která byla nejstahovanější hrou pro PC i nejstahovanější hrou roku 2012 vůbec, se se svou verzí pro Xbox 360 do první pětky nedostala.

Torrentfreak shromažďuje údaje do žebříčků z různých zdrojů včetně všech zpráv z veřejných Bitorrent trackerů

TIP: Líbí se vám naše články? Sledujte Dataramu na Facebooku, na Google+ nebo na Twitteru!

 

Právě se děje

před 24 minutami

Hanzlíčkovou dělila od olympiády jediná výhra

Jediné vítězství dělilo zápasnici Adélu Hanzlíčkovou od postupu na olympijské hry do Tokia. Bronzová medailistka z dubnového mistrovství Evropy prohrála na světové kvalifikaci v Sofii v semifinále váhové kategorie do 68 kilogramů s domácí Bulharkou Mimi Christovovou.

Sedmadvacetiletá česká reprezentantka v prvním kole položila na lopatky Mexičanku Ambar Garnicaovou, stejným způsobem si pak poradila také s Irinou Ringaciovou z Moldavska. Ve čtvrtfinále na ni nestačila ani Litevka Danute Domikaityteová.

V rozhodujícím utkání ale Hanzlíčková, jediná zástupkyně českého zápasu na minulých OH v Riu de Janeiro, nestačila na loňskou mistryni Evropy z nižší kategorie do 65 kg. Christovová ji porazila desetibodovým rozdílem a postup do finále jí zároveň vynesl olympijskou účast.

před 1 hodinou

Skotská národní strana je blízko vítězství ve volbách do parlamentu, většinu nemá jistou

Skotská národní strana (SNP), která usiluje o nezávislost na Británii, je na cestě k jasnému vítězství ve volbách do parlamentu v Edinburghu. Podle analytiků ale zřejmě nezíská většinu křesel, která by jí umožnila prosadit plán na uspořádání nového referenda o samostatnosti v roce 2023. Sčítání hlasů ze čtvrtečních voleb zatím postupuje pomalu a konečné výsledky se čekají nejdříve v sobotu.

Volební komise zatím určily obsazení 42 z celkem 129 poslaneckých míst ve skotském parlamentu, 35 z nich připadne SNP. K získání většiny je potřeba 65 křesel. Svůj mandát pohodlně obhájila šéfka SNP a skotská první ministryně Nicola Sturgeonová, která v Glasgow porazila labouristu Anase Sarwara.

Předpovídat konečné výsledky je zatím velice složité, protože ve Skotsku se volí velmi komplikovaným způsobem. Větší část poslanců určí vítězství v některém ze 73 volebních obvodů, zbylých 56 zákonodárců je voleno poměrným volebním systémem v osmi regionech. Každý volič má dva hlasy - prvním volí poslance ve svém volebním obvodu a druhým volí sedmičlennou kandidátku politické strany ve svém regionu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy