Modern Warfare 3 má rekord, už stihl vydělat miliardu

Adam Fiala
15. 12. 2011 5:29
Miliardu dolarů stihl za rekordně krátkou dobu vydělat třetí díl série Modern Warfare
Záběr ze třetího dílu herní série Modern Warfare. Zdroj: oficiální stránky
Záběr ze třetího dílu herní série Modern Warfare. Zdroj: oficiální stránky | Foto: Aktuálně.cz

Od nového dílu populární akční střílečky ze série Call of Duty se čekalo mnoho. Už druhý díl vydělal neskutečné peníze. Než však zdolal hranici miliardy dolarů, trvalo mu to šedesát dnů. Modern Warfare se však těší v hráčské komunitě velké popularitě a z obchodů mizí rychle. Za pouhých šestnáct dnů utržil titul miliardu dolarů. Studio Activision Blizzard tak může být spokojené.

Rychlejší než hollywoodský trhák

Hráčský hit podzimní sezóny se tak stává důkazem, že v herním byznysu se skrývá mnoho peněz. Však se hře podařilo zlomit i rekordy, které drží výrazné filmové hity. 3D sci-fi akce Avatar musela diváky lákat sedmnáct dnů, než pokořila miliardovou hranici. Tento film Jamese Camerona nakonec skončil pod hranicí tří miliard. 

V prodeji od listopadu

Call of Duty hýbe herní scénou už od roku 2003. Třetí Modern Warfare je ve skutečnosti celkem devátým titulem série. Hráč se opět může vtělit do role elitních vojenských složek. Úspěch série spočívá i v tom, že souběžně vychází na široké škále herních zařízení - od konzolí typu Xbox a PlayStation 3 až po klasický stolní počítač. V Evropě a Severní Americe je k dostání od 8. listopadu a dočkal se výtečných ohodnocení.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Šanghaj zavřela kvůli tajfunu In-fa obě mezinárodní letiště

V Šanghaji dnes kvůli tajfunu In-fa uzavřeli obě mezinárodní letiště a úřady zakázaly pořádat jakékoli venkovní akce. Východní Čína se připravuje na silnou bouři, která se blíží od Japonska a Tchaj-wanu a má podle meteorologů zasáhnout hlavně provincii Če-ťiang, která leží jižně od Šanghaje. V Če-ťiangu by při ní mohlo napršet 250 až 350 milimetrů vody. "Lidé by neměli chodit ven," sdělila čínská meteorologická služba.

In-fa už se prohnala nad Tchaj-wanem a přinesla velké množství srážek, předtím na Okinawě se při ní zranilo šest lidí. Doprovází ji vítr o rychlosti 155 kilometrů za hodinu, v nárazech i 191 kilometrů za hodinu. Na šanghajských letištích dnes byly zrušeny stovky letů a další se zřejmě budou rušit i v pondělí, oznámila televize. V Šanghaji jsou uzavřeny parky a také čtvrť u nábřeží, která je oblíbenou turistickou destinací.

Televize rovněž oznámila, že je přerušeno železniční spojení s městem Ning-po ležícím jižně od Šanghaje. V provincii Če-ťiang zůstanou zavřené školy, tržiště a obchody. Kvůli bouři přesunuli do Šanghaje velkou kontejnerovou loď z přístavu jižně od něj a uzavřeli plavební komory v Nan-tchungu, který je severně od města.

Zatímco se východ Číny připravuje na In-fa, centrální část země se vzpamatovává z mohutných záplav, které ji postihly tento týden. Vyžádaly si životy 58 lidí. Ve středočínském městě Čeng-čou spadlo rekordní množství srážek, byl zaplaven tunel metra a v něm zemřelo 12 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy