Modern Warfare 3 má rekord, už stihl vydělat miliardu

Adam Fiala
15. 12. 2011 5:29
Miliardu dolarů stihl za rekordně krátkou dobu vydělat třetí díl série Modern Warfare
Záběr ze třetího dílu herní série Modern Warfare. Zdroj: oficiální stránky
Záběr ze třetího dílu herní série Modern Warfare. Zdroj: oficiální stránky | Foto: Aktuálně.cz

Od nového dílu populární akční střílečky ze série Call of Duty se čekalo mnoho. Už druhý díl vydělal neskutečné peníze. Než však zdolal hranici miliardy dolarů, trvalo mu to šedesát dnů. Modern Warfare se však těší v hráčské komunitě velké popularitě a z obchodů mizí rychle. Za pouhých šestnáct dnů utržil titul miliardu dolarů. Studio Activision Blizzard tak může být spokojené.

Rychlejší než hollywoodský trhák

Hráčský hit podzimní sezóny se tak stává důkazem, že v herním byznysu se skrývá mnoho peněz. Však se hře podařilo zlomit i rekordy, které drží výrazné filmové hity. 3D sci-fi akce Avatar musela diváky lákat sedmnáct dnů, než pokořila miliardovou hranici. Tento film Jamese Camerona nakonec skončil pod hranicí tří miliard. 

V prodeji od listopadu

Call of Duty hýbe herní scénou už od roku 2003. Třetí Modern Warfare je ve skutečnosti celkem devátým titulem série. Hráč se opět může vtělit do role elitních vojenských složek. Úspěch série spočívá i v tom, že souběžně vychází na široké škále herních zařízení - od konzolí typu Xbox a PlayStation 3 až po klasický stolní počítač. V Evropě a Severní Americe je k dostání od 8. listopadu a dočkal se výtečných ohodnocení.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Německý ústavní soud zrušil zmrazení nájmů v Berlíně

Německý ústavní soud ve čtvrtek zrušil zákon, který v hlavním městě Berlíně zmrazil nájemné. Podle soudu jednotlivým spolkovým zemím, kterou je i německá metropole, nepřísluší o výši nájemného rozhodovat. Tuto pravomoc má pouze parlament na celoněmecké úrovni, informovala agentura DPA.

Koncem loňského února vstoupil v Berlíně v platnost zákon, který na pět let zmrazil nájemné u zhruba 1,5 milionu bytů. U zhruba 300 000 bytů museli majitelé nájemné snížit na úroveň z června 2019. Od roku 2022 mohou ceny znovu stoupat, ale ročně nejvýše o 1,3 procenta.

Cílem kontroverzního opatření prosazeného levicovou koalicí na berlínské radnici bylo zastavit prudký růst nákladů na bydlení z posledních let, kvůli kterému se řada obyvatel z německého hlavního města vystěhovala.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Stát letos vybere méně u daně z příjmu lidí i firem, výběr DPH stoupne

V letošním roce by příjmy státu u některých daní měly klesnout. Jde například o daň z příjmu fyzických osob i právnických nebo spotřební daně z minerálních olejů. Naopak více stát vybere u daně z přidané hodnoty (DPH) nebo i na sociálním a zdravotním pojištění. V dalších letech by příjmy státu z daní i ze sociálního pojištění měly růst, a to i například právě u daně z příjmu fyzických osob ovlivněné letošním zrušením superhrubé mzdy. V lednových odhadech přitom ministerstvo financí počítalo s poklesem příjmů z této daně i v roce 2022. Vyplývá to z přehledu, který ministerstvo financí zveřejnilo na internetu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy