Mobily ovládají roboty i hrnce. Vychytávky z veletrhu CES

Mobily ovládají roboty i hrnce. Vychytávky z veletrhu CES
Veletrh ukazuje, že do módy se stále více dostávají senzory ke sledování aktivity umístěné v hodinkách, náramcích či jiných nositelných věcech. Golfová rukavice na veletrhu spotřební elektroniky CES 2014.
A nechybí ani propojení s mobilem. WellShell je elektronické zařízení, které monitoruje různé úrovně tělesné kondice a přenáší je do chytrého telefonu.
Zařízení pro kardiaky. Přístroj společnosti Pepcom naměří EKG a výsledky posílá na smartphone, z něhož mohou být přeposlány lékaři.
Tento přístroj společnosti Pepcom vám změří tepovou frekvenci, či třeba jak spalujete tuky.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
8. 1. 2014 7:03
Podívejte se na novinky, které přináší veletrh spotřební elektroniky CES

Veletrh spotřební elektroniky CES v Las Vegas i letos představuje množství technologických zvláštností a kuriozit. Své průkopnické produkty zde představuje řada malých nebo začínajících technologických firem.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy