Mobily ovládají roboty i hrnce. Vychytávky z veletrhu CES

Mobily ovládají roboty i hrnce. Vychytávky z veletrhu CES
Veletrh ukazuje, že do módy se stále více dostávají senzory ke sledování aktivity umístěné v hodinkách, náramcích či jiných nositelných věcech. Golfová rukavice na veletrhu spotřební elektroniky CES 2014.
A nechybí ani propojení s mobilem. WellShell je elektronické zařízení, které monitoruje různé úrovně tělesné kondice a přenáší je do chytrého telefonu.
Zařízení pro kardiaky. Přístroj společnosti Pepcom naměří EKG a výsledky posílá na smartphone, z něhož mohou být přeposlány lékaři.
Tento přístroj společnosti Pepcom vám změří tepovou frekvenci, či třeba jak spalujete tuky.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
8. 1. 2014 7:03
Podívejte se na novinky, které přináší veletrh spotřební elektroniky CES

Veletrh spotřební elektroniky CES v Las Vegas i letos představuje množství technologických zvláštností a kuriozit. Své průkopnické produkty zde představuje řada malých nebo začínajících technologických firem.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Guvernér New Yorku Cuomo čelí již druhému obvinění z obtěžování

Demokratický guvernér New Yorku Andrew Cuomo čelí již druhému obvinění ze sexuálního obtěžování mladé členky svého poradního týmu. Charlotte Bennettová, která pracovala od března loňského roku jako poradkyně pro zdravotnictví, uvedla, že jí guvernér kladl nevhodné otázky, nikdy se jí ale nedotkl. Politik reagoval tím, že nikdy neměl v úmyslu chovat se nevhodně, píše agentura AP. Kancelář guvernéra nechá věc nezávisle prověřit, případ bude vyšetřovat bývalá federální soudkyně.

"Pochopila jsem, že se mnou chce guvernér spát, cítila jsem se velmi nepříjemně a vyděsilo mě to," uvedla Bennettová citovaná serverem Politico s tím, že Cuomo se jí ptal na její milostný život, třeba, zda "měla styk se starším mužem". Některé rozhovory jí prý připadaly "jako z hororového filmu."

Po jednom z nepříjemných rozhovorů Bennettová oznámila guvernérovo chování jeho personální ředitelce. Společně se dohodly na přesunu na jinou pozici v rámci úřadu, při které nebude v kontaktu s guvernérem. Bennettová je podle AP s novou pozicí spokojená a nehodlá se již k záležitosti vracet.

Zdroj: ČTK
Další zprávy