Masivní výpadek UPC: Lidé se nemohli připojit k webu

Datarama
26. 7. 2012 8:34
Příčinou problémů bylo podle UPC přerušení optického kabelu na Praze 4
Foto: Reuters

Praha - Síť společnosti UPC, jednoho z největších poskytovatelů internetového připojení v Česku, postihl ve středu večer rozsáhlý výpadek.

Uživatelé prostřednictvím sociálních sítí hlásili, že se nemohou připojit k internetu v Praze, Brně či v Pardubicích.

Nějakou dobu byly mimo provoz webové stránky společnosti, nedostupná byla i klientská linka. Stránky UPC.cz navíc po zadání konkrétní lokality hlásily, že v oblasti neevidují žádný výpadek.

Během čtvrtečního rána se podařilo výpadek odstranit.

"Včera došlo k několikanásobnému přerušení optického kabelu na Praze 4, které následně způsobilo nekorektní chod některých technologií. Od půlnoci jsme postupně jednotlivé lokality připojovali a od časných ranních hodin je služba funkční," řekl Aktuálně.cz mluvčí UPC Juraj Gerbery.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Lyžařka Janatová doběhla na SP v Lillehammeru třináctá, Novák byl čtrnáctý

Běžkyně na lyžích Kateřina Janatová obsadila na Světovém poháru v Lillehammeru 13. místo v závodě na deset kilometrů volnou technikou. Jen o příčku hůře skončil mezi muži na stejné trati Michal Novák. Další česká reprezentantka Tereza Beranová bodovala na 41. místě. Závod žen vyhrála Američanka Jessie Digginsová, mužům v Norsku dominovali domácí běžci v čele s Iverem Andersenem.

Janatová za Digginsovou zaostala o 41,5 sekundy, Beranová ztratila 2:19 minuty. Lepší z českých závodnic dnes zahajovala sezonu, protože úvodní závody v Ruce vynechala. Byla nadšená. "Dneska to za mě bylo skvělé. Cítila jsem se moc dobře," pochvalovala si v nahrávce pro média.

Další zprávy