Apple se vrací ke Google Maps, ke stažení je nová verze

Tereza Holanová Tereza Holanová
13. 12. 2012 11:03
Google Maps jsou k dispozici v prodejně App Store. Konkurují hlavně mapám od Applu
Najděte pět rozdílů
Najděte pět rozdílů | Foto: Tumblr

Praha - Google Maps pro operační systém Applu jsou zpět. Aplikace se znovu objevila v prodejně App Store ve středu večer. Konkurovat mají především službě Apple Maps, kterou mají iPhony a iPady přednastavenou.

K obnovení spolupráce s Googlem vedly především hromadné stížnosti na mapy, které Apple představil letos v září a jimiž nahradil do té doby používané Google Maps.

V Austrálii nebezpečné

Mapy Applu nejsou přesné a v řadě případů ani podrobné. Řadu míst umístily zcela jinam, než patří, Shakespearovo rodiště Stratford nad Avonou z mapy zmizelo úplně a z farmy nedaleko Dublinu se stalo letiště.

V Austrálii došel problém s mapami od Applu dokonce tak daleko, že je tamní policie označila za nebezpečné a varovala motoristy, aby aplikaci nepoužívali. Některé z nich totiž zavedla do oblastí, které jsou známé extrémními suchy a nedostatkem pitné vody.

Kritika uživatelů vedla výkonného ředitele Applu Tima Cooka k veřejné omluvě. Následně také přiznal, že se Apple Maps nesetkaly s očekávaným úspěchem.

Blíž Androidu

Jedním z důvodů pro přechod k vlastní aplikaci se podle listu AllThingsD stala neochota Googlu vybavit mapy Applu hlasovou turn-by-turn navigací poté, co masivně investoval do zařízení, která využívají konkurenční software. Nyní už služba funguje i v případě iOS 6.

Kromě toho mají mapy k dispozici službu Street View, informace o veřejné dopravě. Kromě toho se rychleji nahrávají.

Oproti verzi, kterou mají k dispozici zařízení s Androidem, naopak nadále chybí možnost mapy stáhnout pro offline použití či hlasové vyhledávání. Jak ovšem uvádí server Mashable, současné mapy pro iOS 6 se mnohem více podobají verzi, kterou využívají systémy založené na Androidu.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy