Apple se vrací ke Google Maps, ke stažení je nová verze

Tereza Holanová Tereza Holanová
13. 12. 2012 11:03
Google Maps jsou k dispozici v prodejně App Store. Konkurují hlavně mapám od Applu
Najděte pět rozdílů
Najděte pět rozdílů | Foto: Tumblr

Praha - Google Maps pro operační systém Applu jsou zpět. Aplikace se znovu objevila v prodejně App Store ve středu večer. Konkurovat mají především službě Apple Maps, kterou mají iPhony a iPady přednastavenou.

K obnovení spolupráce s Googlem vedly především hromadné stížnosti na mapy, které Apple představil letos v září a jimiž nahradil do té doby používané Google Maps.

V Austrálii nebezpečné

Mapy Applu nejsou přesné a v řadě případů ani podrobné. Řadu míst umístily zcela jinam, než patří, Shakespearovo rodiště Stratford nad Avonou z mapy zmizelo úplně a z farmy nedaleko Dublinu se stalo letiště.

V Austrálii došel problém s mapami od Applu dokonce tak daleko, že je tamní policie označila za nebezpečné a varovala motoristy, aby aplikaci nepoužívali. Některé z nich totiž zavedla do oblastí, které jsou známé extrémními suchy a nedostatkem pitné vody.

Kritika uživatelů vedla výkonného ředitele Applu Tima Cooka k veřejné omluvě. Následně také přiznal, že se Apple Maps nesetkaly s očekávaným úspěchem.

Blíž Androidu

Jedním z důvodů pro přechod k vlastní aplikaci se podle listu AllThingsD stala neochota Googlu vybavit mapy Applu hlasovou turn-by-turn navigací poté, co masivně investoval do zařízení, která využívají konkurenční software. Nyní už služba funguje i v případě iOS 6.

Kromě toho mají mapy k dispozici službu Street View, informace o veřejné dopravě. Kromě toho se rychleji nahrávají.

Oproti verzi, kterou mají k dispozici zařízení s Androidem, naopak nadále chybí možnost mapy stáhnout pro offline použití či hlasové vyhledávání. Jak ovšem uvádí server Mashable, současné mapy pro iOS 6 se mnohem více podobají verzi, kterou využívají systémy založené na Androidu.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy