Apple se vrací ke Google Maps, ke stažení je nová verze

Tereza Holanová Tereza Holanová
13. 12. 2012 11:03
Google Maps jsou k dispozici v prodejně App Store. Konkurují hlavně mapám od Applu
Najděte pět rozdílů
Najděte pět rozdílů | Foto: Tumblr

Praha - Google Maps pro operační systém Applu jsou zpět. Aplikace se znovu objevila v prodejně App Store ve středu večer. Konkurovat mají především službě Apple Maps, kterou mají iPhony a iPady přednastavenou.

K obnovení spolupráce s Googlem vedly především hromadné stížnosti na mapy, které Apple představil letos v září a jimiž nahradil do té doby používané Google Maps.

V Austrálii nebezpečné

Mapy Applu nejsou přesné a v řadě případů ani podrobné. Řadu míst umístily zcela jinam, než patří, Shakespearovo rodiště Stratford nad Avonou z mapy zmizelo úplně a z farmy nedaleko Dublinu se stalo letiště.

V Austrálii došel problém s mapami od Applu dokonce tak daleko, že je tamní policie označila za nebezpečné a varovala motoristy, aby aplikaci nepoužívali. Některé z nich totiž zavedla do oblastí, které jsou známé extrémními suchy a nedostatkem pitné vody.

Kritika uživatelů vedla výkonného ředitele Applu Tima Cooka k veřejné omluvě. Následně také přiznal, že se Apple Maps nesetkaly s očekávaným úspěchem.

Blíž Androidu

Jedním z důvodů pro přechod k vlastní aplikaci se podle listu AllThingsD stala neochota Googlu vybavit mapy Applu hlasovou turn-by-turn navigací poté, co masivně investoval do zařízení, která využívají konkurenční software. Nyní už služba funguje i v případě iOS 6.

Kromě toho mají mapy k dispozici službu Street View, informace o veřejné dopravě. Kromě toho se rychleji nahrávají.

Oproti verzi, kterou mají k dispozici zařízení s Androidem, naopak nadále chybí možnost mapy stáhnout pro offline použití či hlasové vyhledávání. Jak ovšem uvádí server Mashable, současné mapy pro iOS 6 se mnohem více podobají verzi, kterou využívají systémy založené na Androidu.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Evropský parlament odsoudil polský zákaz potratů. Ohrožuje podle něj zdraví žen a povede k tajným interrupcím

Evropský parlament ve čtvrtek odsoudil říjnové rozhodnutí polského ústavního soudu zásadně omezit možnost umělého přerušení těhotenství. Podle europoslanců tento de facto zákaz potratů ohrožuje zdraví polských žen a povede k výraznému rozšíření tajně prováděných a méně bezpečných interrupcí. Omezení je podle evropských zákonodárců dalším důkazem posilování vlivu polských vládnoucích politiků na justici.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil. V tiskové zprávě to oznámila mluvčí komory Lenka Desatová. Plášil působil od roku 2001 jako soudní exekutor v Praze 7 a v minulosti byl mimo jiné členem Legislativní rady vlády. Byl zakládajícím členem Exekutorské komory ČR a také dlouholetým členem jejího prezidia. V čele komory pak stál od roku 2018.

"Zasadil se o další transparentnost a elektronizaci komory, která za jeho působení významným způsobem zefektivnila svou činnost. Významným způsobem také přispěl k zapojení komory do legislativních procesů a k užší spolupráci s orgány veřejné moci," sdělila Desatová. Za Plášilova působení v prezidiu také podle ní posílila Exekutorská komora ČR svou pozici v Mezinárodní unii soudních exekutorů.

Exekutorská komora České republiky sdružuje soudní exekutory, vykonává jejich samosprávu a dohlíží nad jejich úřední činností. Členství v komoře je pro všechny exekutory ze zákona povinné. Komora sídlí v Praze a má pobočku v Brně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na daňového balíčku, který bude projednávat Senát, dál není v koalici shoda. Střet je nešťastný, říká Babiš

V koalici dál není shoda na podobě daňového balíčku, který bude projednávat Senát. Premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) se ve čtvrtek na návrhu daňových změn jako lídři vládních stran nedohodli. V jednání o zvýšení přídavků na děti se posunuli ke shodě. 

Změnu daní po zrušení superhrubé mzdy, postoj k návrhu státního rozpočtu a navýšení přídavků měla ve čtvrtek projednávat koaliční rada. Vládní strany mají rozdílné postoje. Babiš jednání zrušil, místo toho se sešli jen s Hamáčkem.

"Střet ohledně daní je nešťastný," uvedl po jednání premiér. Podle něj původně shoda byla. Do předloženého vládního daňového balíčku Babiš jako poslanec doplnil návrh na zrušení superhrubé mzdy a s daní z příjmu 15 a 23 procent u vysokých výdělků. Hamáček pak také jako poslanec přidal vlastní návrh daní z příjmu 19 a 23 procent a se zvýšením daňové slevy na poplatníka z 24.840 na 30.000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy