Facebook chystá další revoluci, teď změní i stránky

David Slížek
29. 2. 2012 16:35
Nový design, který Facebook koncem loňského roku zavedl na osobních profilech, míří také na firemní stránky
Nová podoba facebookové stránky New York Times
Nová podoba facebookové stránky New York Times | Foto: Facebook

Ani smíšené reakce uživatelů na zavedení nového designu profilů Timeline (dříve Moje historie) neodradily Facebook od další velké změny.

Od 30. března zavede stejný design také pro stránky (pages). Správci ale mají možnost zapnout nový vzhled už teď.

Výše se můžete podívat, jak už dnes v novém designu vypadá třeba stránka deníku The New York Times. A další příklady Facebook ukazuje na své produktové stránce.

Připíchnuté aplikace

Na stránkách se nově objeví velká úvodní fotografie. Návštěvníkům stránky se také výrazněji zobrazí počet přátel, kterým se stránka líbí a jejich aktivita na ní.

Zajímavou novinkou bude možnost napsat správcům stránky také soukromou zprávu, která se nezobrazí veřejně na zdi.

Správci získají - podobně jako u profilů - možnost "připíchnout" do horní části stránky až 12 aplikací, které budou chtít uživatelům ukázat - mohou mezi nimi být například fotografie nebo videa.

Příspěvky z konkrétního dne

Příspěvky na stránce se budou řadit ve dvou sloupcích, nebo je správci budou moci kliknutím na symbol hvězdičky "roztáhnout" přes celou šířku stránky.

Kliknutím na symbol tužky se zobrazí možnosti editování příspěvku: bude se dát ze zdi smazat, skrýt nebo jej naopak "přišpendlit" do horní části stránky, kde pak příspěvek zůstane až sedm dní.

V pravém sloupci se zobrazí také kalendář, který uživatelům umožní najít si příspěvky zveřejněné na stránce v konkrétní den.

TIP: Líbí se vám naše články? Sledujte Dataramu na Facebooku, na Google+ nebo na Twitteru!

 

Právě se děje

Aktualizováno před 26 minutami

Rusko zmrazilo účty rádiu Svobodná Evropa, udělilo mu několik pokut

Moskva zmrazila ruské účty americké rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL). Oznámila to stanice, kterou už dříve ruské úřady označily za "zahraničního agenta" a udělily jí několik pokut za to, že ve svém zpravodajství tuto informaci neuvádí. V moskevských kancelářích RFE/RL dnes zasahovali exekutoři, což podle stanice znamená, že se Rusko nezaplacené pokuty rozhodlo vymáhat.

Ruské úřady letos stanici vyměřily pokuty v celkové výši zhruba jednoho milionu dolarů (asi 21,7 milionu Kč). RFE/RL je odmítla zaplatit a obrátila se na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. "Pracovníci ruského exekutorského úřadu zahájili řízení proti ruské pobočce RFE/RL kvůli nezaplaceným pokutám uděleným za porušení kontroverzního zákona o zahraničních agentech," uvedla stanice na svých internetových stránkách. Exekutoři v kancelářích strávili zhruba dvě hodiny sepisováním majetku a vybavení, práci novinářů nenarušili.

Ruský zákon o "zahraničních agentech", který se vztahuje na nevládní politické organizace a média přijímající finanční příspěvky ze zahraničí, je široce kritizován jako pokus zdiskreditovat kritické zpravodajství. Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor loni nařídil médiím, kterých se zákon týká, aby ke zprávám ve vysílání, příspěvkům na sociálních sítích a audiovizuálním materiálům přidávaly dlouhé prohlášení objasňující, že obsah vytvořilo médium "plnící funkci zahraničního agenta".

RFE/RL se nařízení odmítla podřídit a za porušování zákona kvůli tomu dostala několik pokut. Podle ní jsou finanční postihy součástí kampaně, která má stanici přimět k odchodu z Ruska.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražská burza dosáhla nového rekordu, je nejsilnější od ledna 2020

Pražská burza dosáhla nejsilnější úrovně od konce loňského ledna. Index PX dnes stoupl o 1,48 procenta na 1121,81 bodu. Posílily téměř všechny hlavní emise. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Vývoj indexu pražské burzy je od loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nemoci covid-19, silně ovlivňován vývojem epidemické situace. V lednu a únoru 2020 se index PX pohyboval až nad 1100 body. V březnu po potvrzení prvních nákaz a souvisejícím omezení obchodu, služeb, kultury, sportu či cestování se index propadl až na 690 bodů.

V létě posílil skoro na 1000 bodů, ale při podzimní druhé vlně epidemie se propadl zhruba na 840 bodů. Letos v lednu burza posílila nad 1070 bodů, po následném zesílení epidemie však index opět kolísal. Od začátku března epidemie zase zpomaluje a index postupně roste.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vyšetřovatel kauzy kolem dotace na stavbu Farmy Čapí hnízdo Nevtípil ke konci května končí u policie, odchází do civilu, uvedl Ekonomický deník.

Zdroj: ČTK
Další zprávy