Za služby na Facebooku budeme platit mobilem

David Slížek
28. 2. 2012 11:10
Facebook o zjednodušení plateb vyjednává s mobilními operátory po celém světě
Foto: Reuters

Facebook při příležitosti veletrhu Mobile World Congress oznámil velké plány, jak podpořit vznik nových mobilních webů a jak na nich vydělat.

Počet lidí, kteří chodí na web z mobilních zařízení, rychle stoupá. Mobilní verzi Facebook už používá víc uživatelů než všechny jeho mobilní aplikace dohromady, prozradila firma ve firemním blogu.

Platby mobilem

Facebook proto vyzývá vývojáře, aby vytvářeli nové aplikace a weby pro mobilní zařízení, a samozřejmě také hledá způsob, jak na nich vydělat.

Aby lidé za mobilní aplikace více utráceli, chce jim usnadnit způsoby, jak za ně platit.

Vyjednává proto s velkými mobilními operátory po celém světě, aby se tyto platby mohly přičítat k účtu uživatelů u operátora.

Lidé by tak mohli za mobilní aplikace nebo další služby platit rovnou prostřednictvím svého mobilu.

Facebook už dnes nabízí provozovatelům služeb možnost využívat jeho virtuální měnu - Facebook Credits. Uživatel je může v některých aplikacích získávat jako odměnu, nebo si je musí nakoupit za reálné peníze.

Otestujte si prohlížeč

Facebook chce také podpořit vytvoření standardů, které vývojářům aplikací ulehčí práci při jejich práci. Připojil se proto ke skupině W3C Mobile Web Platform Core Community Group, která se snaží tato pravidla sladit.

Spustil také web Ringmark, který umí otestovat, které funkce prohlížeč podporuje a jak na něm aplikace poběží.

Jen v říjnu Facebook podle svého vyjádření zaznamenal 425 milionů mobilních uživatelů.

Například na mobilní hru Diamond Dash přijde po zpřístupnění přihlašování přes Facebook měsíčně 1,9 milionu návštěvníků z této sociální sítě.

A profesní síti BranchOut Facebook přinese na 350 tisíc uživatelů denně, pochlubila se firma ve svém blogu.

TIP: Líbí se vám naše články? Sledujte Dataramu na Facebooku, na Google+ nebo na Twitteru!

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Za prodej nápoje šamanů z Peru ostravský soud poslal do vězení dva Poláky

Za nelegální obchody s psychotropním nápojem připraveným podle starého receptu peruánských šamanů udělil v pátek Krajský soud v Ostravě polskému manželskému páru nepodmíněné tresty 5,5 a 8,5 roku.

Podmíněný trest uložil třetímu obžalovanému, jenž se na dovozu nápoje ayahuasca z odvaru z lián, který je v Česku na rozdíl od Peru na seznamu drog, podílel. Všechny navíc ze země vyhostil a zabavil jim domek na Novojičínsku. Domek pořídili, aby tam mohli pořádat šamanské rituály a jejím účastníkům zakázaný nápoj podávali. Celkem tak od svých klientů inkasovali přes deset milionů korun.

Manželský pár a jejich známý podle obžaloby vytvořili organizovanou zločineckou skupinu. Obžalovaní ale veškerou vinu odmítli a obžalobu označili za spekulaci a nesmyslné konstrukce.

Podle státního zástupce je ale prokázáno, že trojice od roku 2015 do předloňského října ve velkém nechávala z Peru posílat koncentrát nápoje ayahuasca, který obsahuje v Česku zakázanou halucinogenní látku DMT. Nápoj využívají údajně už pět tisíc let k rituálním účelům šamani v peruánské džungli. Jako fakultativní výlety tento zážitek nabízejí i tamní hotely. Převážně v Česku pak obžalovaní pořádali pro zahraniční klientelu rituály, při kterých jim nápoj s drogou podávali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy