Za služby na Facebooku budeme platit mobilem

David Slížek
28. 2. 2012 11:10
Facebook o zjednodušení plateb vyjednává s mobilními operátory po celém světě
Foto: Reuters

Facebook při příležitosti veletrhu Mobile World Congress oznámil velké plány, jak podpořit vznik nových mobilních webů a jak na nich vydělat.

Počet lidí, kteří chodí na web z mobilních zařízení, rychle stoupá. Mobilní verzi Facebook už používá víc uživatelů než všechny jeho mobilní aplikace dohromady, prozradila firma ve firemním blogu.

Platby mobilem

Facebook proto vyzývá vývojáře, aby vytvářeli nové aplikace a weby pro mobilní zařízení, a samozřejmě také hledá způsob, jak na nich vydělat.

Aby lidé za mobilní aplikace více utráceli, chce jim usnadnit způsoby, jak za ně platit.

Vyjednává proto s velkými mobilními operátory po celém světě, aby se tyto platby mohly přičítat k účtu uživatelů u operátora.

Lidé by tak mohli za mobilní aplikace nebo další služby platit rovnou prostřednictvím svého mobilu.

Facebook už dnes nabízí provozovatelům služeb možnost využívat jeho virtuální měnu - Facebook Credits. Uživatel je může v některých aplikacích získávat jako odměnu, nebo si je musí nakoupit za reálné peníze.

Otestujte si prohlížeč

Facebook chce také podpořit vytvoření standardů, které vývojářům aplikací ulehčí práci při jejich práci. Připojil se proto ke skupině W3C Mobile Web Platform Core Community Group, která se snaží tato pravidla sladit.

Spustil také web Ringmark, který umí otestovat, které funkce prohlížeč podporuje a jak na něm aplikace poběží.

Jen v říjnu Facebook podle svého vyjádření zaznamenal 425 milionů mobilních uživatelů.

Například na mobilní hru Diamond Dash přijde po zpřístupnění přihlašování přes Facebook měsíčně 1,9 milionu návštěvníků z této sociální sítě.

A profesní síti BranchOut Facebook přinese na 350 tisíc uživatelů denně, pochlubila se firma ve svém blogu.

TIP: Líbí se vám naše články? Sledujte Dataramu na Facebooku, na Google+ nebo na Twitteru!

 

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Šestadvacetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy