Hacker, který pronikl do Facebooku, dostal 8 měsíců

ČTK David Slížek, ČTK
17. 2. 2012 22:30
Šestadvacetiletý Glenn Mangham neukradl osobní údaje uživatelů, Facebook i tak vyčíslil škody na 200 000 dolarů.
Foto: Repro Aktuálně.cz

Londýnský soud poslal na osm měsíců do vězení hackera, který se vloupal do interního systému Facebooku a ukradl z něj citlivá firemní data.

Podle vyšetřovatelů se šestadvacetiletý Glenn Mangham dopustil jednoho z nejzávažnějších kybernetických útoků proti nějaké sociální síti, které kdy byly provedeny.

Facebook loni v dubnu zjistil, že byla narušena jeho vnitřní síť. Firma kvůli podezření na průmyslovou špionáž upozornila na případ FBI, která poté vystopovala původ útoku do Británie.

Vloupání od rodičů

Facebook vyčíslil škody, které mu hacker způsobil, na 200 000 dolarů (3,8 milionu korun). Podle vyšetřovatelů ale Mangham neukradl osobní údaje žádných uživatelů sociální sítě.

Mangham se u soudu přiznal, že se do systému americké firmy vloupal z ložnice v domě svých rodičů v severní Anglii. Tvrdil také, že v minulosti pomáhal internetovému vyhledávači Yahoo zlepšit jeho bezpečnostní systémy a chtěl udělat totéž i pro Facebook. Soud ale jeho tvrzení neuvěřil.

Soudce Alistair McCreath při vynesení rozsudku zdůraznil, že hackerova akce nebyla neškodná.

"Měla reálné dopady a mohla mít velmi vážné následky, které mohly být pro Facebook zcela zničující," řekl Manghamovi. "Vstoupil jste do samotného srdce obrovského mezinárodního podniku, to nebylo jenom pohrávání si s obchodními záznamy maličké firmy, která nemá podstatný význam."

TIP: Líbí se vám naše články? Sledujte Dataramu na Facebooku, na Google+ nebo na Twitteru!

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy