Ovládání klouby a lepší cena. Nový Huawei míří na nejlepší

Ovládání klouby a lepší cena. Nový Huawei míří na nejlepší
Velcí výrobci telefonů výrazně zdražují, Galaxy S6 i HTC One M9 stojí kolem dvaceti tisíc, Huawei P8 se začne prodávat v květnu za 12 990 korun.
Proti loňskému modelu se zvětšil displej na 5,2“ a zachoval FullHD rozlišení. Díky menším rámečkům je ale telefon srovnatelně velký jako iPhone 6 s menší obrazovkou.
Fotoaparát v telefonu Huawei P8 má rozlišení 13 MPx vzadu a 8 MPx vpředu. Zadní kamerka má optickou stabilizaci obrazu, speciální procesor pro zpracování obrazu a údajně fotí lépe než iPhone.
Huawei propaguje novou funkci kreslení světlem, kdy fotoaparát díky dlouhé uzávěrce umí vytvořit poutavé světelné efekty bez nutnosti ručního nastavování.
Foto: Otakar Schön
Otakar Schön
16. 4. 2015 12:20
Nový telefon od Huawei se odvážně srovnává s iPhonem 6 i Galaxy S6. Je tenký bez vystupujícího fotoaparátu, lze ho ovládat klouby prstů a bude výrazně levnější.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy