Vlastník Komerční banky zažaluje noviny. 'Nekrachujeme'

Ekonomika Ekonomika
12. 9. 2011 15:34
Société Générale podá žalobu na Daily Mail kvůli zprávám o svém bankrotu
Foto: Reuters

Paříž - Francouzský majitel Komerční banky, finanční ústav Société Générale, podá žalobu na britský nedělník Mail on Sunday. List nedávno napsal, že banka je ve špatném finančním stavu a je na pokraji bankrotu.

List sice později uznal, že byly jeho informace nepřesné a banku mohly poškodit, akcie ústavu ale mezitím spadly asi o pětinu. Celá událost přispěla k vyšší nervozitě i v souvislosti s dluhy Řecka.

"Žalobu na Daily Mail připravujeme a podobnou žalobu podáme na kohokoli, kdo bude o naší společnosti šířit nepodložené fámy," píše se v interním materiálu, s nímž francouzská banka seznámila zaměstnance a z něhož cituje agentura Reuters.

Zpráva nedělníku se objevila začátkem srpna a byla jednou z několika fám, které banku zasáhly. Své přitom sehrály dohady, že některé francouzské banky drží značný objem řeckých dluhopisů.

Mluvčí Daily Mail se k informacím o chystané žalobě nechtěl vyjadřovat.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Předsedkyní německého Spolkového sněmu se má stát politička SPD Bärbel Basová

Předsedkyní německého Spolkového sněmu se má stát 53letá politička sociální demokracie (SPD) Bärbel Basová. Vyplývá to z informací, které má k dispozici agentura DPA. Ustavující schůze Spolkového sněmu v novém složení, které určily volby 26. září, bude v úterý.

Basovou do vysoké ústavní funkce navrhne vedení parlamentní frakce SPD. Basová je poslankyní od roku 2009 a v současnosti je místopředsedkyní parlamentní frakce SPD. V čele Spolkového sněmu by vystřídala Wolfganga Schäubleho z Křesťanskodemokratické strany (CDU), která si po volební porážce na předsednické křeslo nemůže činit nárok.

Úřad šéfa Spolkového sněmu je protokolárně druhý nejvyšší ve Spolkové republice Německo, hned po spolkovém prezidentovi. Tradičně náleží nejsilnější frakci v parlamentní komoře. SPD zvítězila ve volbách do Spolkového sněmu díky zisku 25,7 procenta hlasů. V minulých dnech často zaznívaly požadavky, aby v čele sněmu stanula žena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy