Nokia prodá svou centrálu. A hned si ji pronajme

ČTK ČTK
4. 12. 2012 12:33
Prodej majetku má firmě snížit náklady a vylepšit finanční situaci
Finské školství je nejlepší, Nokia o tom ví své. Centrála firmy v Espoo.
Finské školství je nejlepší, Nokia o tom ví své. Centrála firmy v Espoo. | Foto: Wikipedia

Helsinky - Finský výrobce mobilních telefonů Nokia prodá budovu své centrály ve finském městě Espoo za 170 milionů eur (4,3 miliardy korun). Dohoda je součástí plánu na prodej majetku, která má pomoci problémové firmě snížit náklady a vylepšit finanční situaci.

Budovu ze skla a ocele u Baltského moře koupí finská realitní společnosti Exilion. Nokia si ji v rámci dlouhodobé smlouvy pronajme zpět. Dohoda by měla být dokončena tento měsíc. Nokia sídlí v budově známé také jako Nokia House od roku 1997.

Nokia se snaží vylepšit svoji finanční situaci prostřednictvím snižování nákladů a dalších kroků a plánuje se zbavit vedlejšího majetku. Do konce roku chce propuštěním 10 tisíc zaměstnanců a modernizací operací ušetřit 1,6 miliardy eur.

Nokia bývala jedničkou ve výrobě mobilních telefonů, delší dobu však ztrácí podíl na trhu a letos jí z této pozice sesadil jihokorejský Samsung Electronics. Zaspala také ve vývoji chytrých telefonů, napsaly agentury AP a Reuters.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy