Jízdenky na vlak jsou ke koupi v aukci na internetu

djl
30. 7. 2008 14:00
Dražit se budou od 1 eura, letní akce přinesly i ČD
Německý rychlovlak ICE
Německý rychlovlak ICE | Foto: Deutsche Bahn

Berlín/Praha - Deutsche Bahn vnesly do marketingu dopravních podniků oživení. S internetovou aukční společností eBay se dohodly na speciální akci, ve které na internetu vydraží až milion jízdenek.

Informoval o tom německý zpravodajský server FTD.de. Podle předpokladů se jízdenky prodají do 10. srpna. Část jízdenek se začne dražit od jednoho eura, jiné budou k okamžité koupi za fixní cenu.

Jedinou podmínkou pro použití těchto jízdenek je časově ohraničený termín. Zákazníci je budou muset uplatnit mezi 16. srpnem a 31. říjnem tohoto roku vyjma pátků, kdy je na kolejích pravidelně největší provoz.

Další podmínkou je pak založení konta na aukčním webu eBay. Zaregistrovaní uživatelé si pak mohou vydražit jízdenky buďto na dvě nebo čtyři jízdy. Startovní cena jízdenek se bude odvíjet právě od počtu jízd.

Deutsche Bahn se vydají cestou privatizace. Plán posvětila i dozorčí rada
Deutsche Bahn se vydají cestou privatizace. Plán posvětila i dozorčí rada | Foto: Deutsche Bahn

Z jízdenek s fixní cenou si zájemci vyberou mezi vnitrostátními, jež budou k mání za 33 eur (781 Kč), a jízdenkami mezinárodními v ceně 44 eur (1041 Kč). Kromě nich budou v nabídce ještě 10eurové kupony pro kratší jednosměrné cesty.

Německé dráhy pak ještě nabídnou speciální benefiční akce, jejich výdělek budou směřovat na pomoc Německému svazu tělesně postižených sportovců.

Půjde například o 16denní výlet transsibiřskou magistrálou či speciální osmidenní cestu první třídou po pěti evropských metropolích - Berlíně, Bruselu, Paříži, Londýně a Vídni.

Letní akce ČD: Mladí jezdí za polovic

Zákazníci Českých drah se sice v brzké době podobné akce asi nedočkají, přesto je internetový prodej jízdenek pro dráhy stále důležitějším zdrojem příjmů.

Čtěte více: Zájem o webové jízdenky sílí. Koupíte je na 500 vlaků

Svědčí o tom fakt, že v prvním pololetí prodaly přes internet 170 tisíc jízdenek, tedy třikrát více než ve stejném období předchozího roku. V současné době si zákazníci na webové pokladně drah mohou zakoupit jízdenku na 500 různých spojů.

Foto: České dráhy

Výrazné cenové zvýhodnění cestování pak České dráhy přinesly lidem mladším 26 let. Tarif Léto -26 tak lidem umožňuje získat až 50procentní slevu na jednosměrné i zpáteční jízdenky a až 25procentní slevy na traťové jízdenky.

Akce platí po dobu letních prázdnin, tedy od 1. července do 31. srpna na jízdenky první i druhé třídy. Cestujícím stačí jakýkoli doklad totožnosti, kterým prokážou, že jsou mladší 26 let.

Například jízdenka druhou třídou vlakem typu EuroCity z Prahy do Ústí nad Labem tak tyto cestující vyjde na 66 korun místo 122, první třídou pak na 99 namísto 198 korun.

Související:

 

Právě se děje

před 2 minutami

Moderní pětiboj by mohl na OH v Paříži trvat jen 90 minut

Na olympijských hrách v Paříži v roce 2024 by mohla soutěž v moderním pětiboji trvat pouhých 90 minut. Výkonná rada mezinárodní unie UIPM schválila návrh nového formátu tradičního olympijského sportu, jenž by měl být dynamičtější a atraktivnější pro fanoušky i televizní přenosy. V současnosti trvá závod prakticky celý den a bojuje o udržení v programu her.

Nový formát počítá s vylučovacím systémem, který pomůže výrazně zkrátit dobu soutěže. Dvacet minut je vyhrazeno na parkur, 15 minut na šerm, 10 minut na plavání a 15 na závěrečnou kombinaci přespolního běhu se střelbou. Mezi disciplínami mají být desetiminutové přestávky.

Moderní pětibojaři nový systém předloží Mezinárodnímu olympijskému výboru. Jeho výkonná rada bude 7. prosince rozhodovat o soutěžním programu OH 2024, v němž se chce moderní pětiboj udržet. UIPM také chce vedle závodů mužů a žen zařadit do programu třetí medailovou disciplínu, smíšenou štafetu.

Moderní pětiboj je jediným sportem, jenž byl vytvořen přímo pro olympijské hry. Jeho velkým propagátorem byl zakladatel moderního olympijského hnutí Pierre de Coubertin a poprvé se v něm bojovalo o cenné kovy v roce 1912 ve Stockholmu.

"Moderní pětiboj byl původně pětidenní soutěží. V Atlantě 1996 byl zhuštěn do jednoho dne a v Londýně 2012 jsme zkombinovali laserovou střelbu s během, abychom připravili ještě dramatičtější vyvrcholení. V Tokiu v roce 2021 budeme mít všech pět disciplín na jednom stadionu a nyní po dvou letech detailního zkoumání a diskuzí představujeme něco mimořádného: moderní pětiboj trvající 90 minut," uvedl prezident UIPM Klaus Schormann.

Testovací soutěže v novém formátu se konaly v září v Budapešti a Káhiře a podle federace měly u sportovců pozitivní ohlas.

Zdroj: ČTK
Další zprávy