Podle nové právní úpravy nesmí bankovní, finanční ústavy a firmy poskytující kreditní karty provést převod peněz za sázení na účty sázkařských společností.
Tři největší společnosti, které se zabývají hazardními hrami na internetu, ztratily kvůli tomu sedm miliard dolarů na ceně akcií. Patří k nim PartyGaming či 888, jejichž akcie okamžitě ztratily více než padesát procent své ceny.
Pro PartyGaming, největšího provozovatele internetového pokeru na světě, to znamená, že přijde o 900 tisíc amerických hráčů.
Prohra krupiérů
"To, co se stalo, je významnou prohrou pro naši firmu, akcionáře, naše hráče i celý průmysl," uvedl pro agenturu Reuters šéf firmy PartyGaming Mitch Garber.
Zákon nyní poputuje k rukám prezidenta George Bushe. Ten ho téměř jistě podepíše a osud internetového sázení na území USA bude zpečetěn.
"Podle nás to bude mít velmi hmatatelný dopad na dlouhodobé vyhlídky hazardu na internetu. Povede to k rapidnímu poklesu hráčů, především pokeru," uvádí pro Reuters Julian Easthope z firmy UBS.
Pro slibně se rozvíjející odvětví je to rána. Zmiňovaná firma PartyGaming má téměř osmdesát procent příjmů ze sázek v USA, Sportingbet získává ve Spojených státech 62 procent svých tržeb.
Las Vegas chce svůj díl
Boom sázení online přišel v roce 2005, kdy se většina firem provozujících tento hazard usadila v Londýně. Z tohoto britského města se vzápětí stalo pomyslné centrum těchto společností.
Mezitím mohla velká americká kasina jako lasvegaské Harrah´s pouze sledovat z povzdálí, jak si online sázení nachází další a další příznivce a peníze hráčů tak opouštějí území USA.
American Gaming Association je lobbyistická skupina zastupující "kamenná" kasina. Ta žádala Kongres, aby ustavil komisi, která by měla za úkol zjistit, zda je možné regulovat a zdanit online sázení na území USA. Tím by americká kasina získala šanci založit si vlastní internetové hráčské servery.
Na území USA provozuje internetové sázení asi dva tisíce společností a celý jejich trh je odhadován na dvanáct miliard dolarů ročně.