Staropramen spouští Naši hospodu, sourozence Potrefené husy

Radek Pecák Radek Pecák
25. 11. 2014 22:00
V současnosti již existují čtyři pilotní podniky, v příštích letech mají přibýt desítky dalších.
Sít má mít jednotný interiér.
Sít má mít jednotný interiér. | Foto: Staropramen

Praha - Společnost Pivovary Staropramen přidává ke své síti restaurací Potrefená husa nový gastronomický koncept. Spouští síť restaurací pod názvem Naše hospoda, v jejímž rámci už fungují čtyři podniky. V následujících letech by jich mělo přibýt několik desítek.

Zatímco dosavadních 29 restaurací Potrefená husa v Česku (a jedna na Slovensku) většinou působí v městech s více než padesáti tisíci obyvateli, nová síť Naše hospoda míří do menších měst. Odliší se i v tom, že na rozdíl od Potrefené husy nepůjde o franšízy, podniky tedy zůstanou ve vlastnictví původních provozovatelů, kteří je do sítě zapojí.

Foto: Aktuálně.cz

Hledají se zájemci

„I díky zkušenosti s Potrefenými husami a Vinohradským Parlamentem máme silné know-how, které při přípravě sítě podniků Naše hospoda hodláme naplno využít. Typicky česká hospoda je pojem, který je součástí naší kultury," říká Jan Trochta, manažer značkových restaurací společnosti Staropramen. Podniky podle něj budou nabízet dobře ošetřené pivo Staropramen a jednoduchou, ale přitom kvalitní gastronomii.

Do sítě Moje hospoda se mají podniky, které dosud fungovaly samostatně. Staropramen v nejbližších dnech hodlá oslovit provozovatele vybraných podniků, dosavadní čepování tohoto piva přitom není podmínkou.

Majitel hospody, který chce do konceptu vstoupit, musí uzavřít s pivovarem smlouvu na pět let a podílet se na nákladech přestavby. Kompletně se změní interiér, jednotná má být také uniforma personálu či grafická podoba jídelních lístků.

Zkušební čtveřici přibyli hosté

V rámci pilotního projektu byly již letos přeměněny první čtyři hospody – dvě v Praze a po jedné v Pardubicích a Hradci Králové. "Lidé na to reagovali pozitivně, všem podnikům přibyli hosté. V následujících několika letech bychom chtěli přidat řádově desítky nových hospod se zeleným logem Naše hospoda," plánuje Trochta.

Pivovary Staropramen jsou v současnosti dvojkou mezi tuzemskými výrobci za Plzeňským Prazdrojem. Vloni prodaly 3,14 milionu hektolitrů piva. Do skupiny patří pivovary Staropramen a Ostravar. Jejich produkty se prodávají ve 38 zemích světa.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

Pět mrtvých po atentátu na vozidlo Tálibánu v afghánském Dželálábádu

Vozidlo radikálního hnutí Tálibán, které od poloviny srpna vládne v Afghánistánu, se stalo v neděli ve městě Dželálábád terčem dalšího bombového útoku. Podle prvních zpráv agentury AP si vyžádal pět mrtvých, včetně dvou civilistů, z nichž jedno bylo dítě. Tálibán se k incidentu dosud nevyjádřil.

Další zprávy