Bazar zbytků jako ekologická jednička. Soutěž E.ON Energy Globe má svého vítěze

Ekonomika Ekonomika
Aktualizováno 14. 10. 2019 9:34
V pořadí 11. ročník ekologické soutěže E.ON Energy Globe, do kterého se zapojilo celkem 273 projektů, zná svého vítěze. Projekty letos soutěžily v kategoriích Obec, Firma, Stavba, Vzdělávání a Produkt. Odborná porota vybírala dva nejlepší počiny zaměřené na úsporu energií a ochranu přírody v každé kategorii. Absolutní jedničkou se stal projekt Nesnězeno.cz zachraňující jídlo z českých restaurací.
Foto: E.ON

Kategorie Vzdělávání

Včelí stráž - ochránci hmyzích opylovatelů
Předkladatel: Včelí stráž

Tento projekt ve své kategorii v rámci letošního ročníku zvítězil.

Dramatický úbytek včel v posledních letech neznamená jen to, že bude méně medu. Hrozí malá úroda, menší výnosy ovoce a zeleniny, protože rostliny nebude mít kdo opylovat. O záchranu včel a všech hmyzích opylovatelů se starají děti a mládež po celé republice ve sdružení Včelí stráž. Děti se učí, jak se starat o včely, chránit hmyz a přírodu. Natáčejí včelařské návody a sdílí je na internetu.

V čem je projekt výjimečný?

  • Snaží se řešit významný problém nedostatku hmyzích opylovatelů výchovou dětí a mládeže.
  • Celorepubliková organizace včelařských kroužků.
  • Vytváří vlastní včelařské videonávody v českém a anglickém jazyce.
  • Vzdělávací materiály a návody sdílí pro všechny zdarma.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy