ŘSD získalo poslední pozemky nutné k dostavbě obchvatu Otrokovic. Stavět se má začít v létě

ČTK ČTK
6. 4. 2018 13:21
ŘSD o odkup pozemků usilovalo několik let. Letos v únoru rozhodla otrokovická radnice o jejich vyvlastnění.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

Otrokovice - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uzavřelo potřebné smlouvy o odkupu posledních pozemků nutných pro zahájení dostavby obchvatu Otrokovic. Dnes o tom v tiskové zprávě informovala otrokovická radnice. Pozemky vlastnili bratři Milan a Pavel Gregůrkovi, zabírají 320 metrů čtverečních.

Kupní cenu zúčastněné strany nezveřejnily. Práce na dostavbě obchvatu, který je součástí dálnice D55, začnou pravděpodobně v létě a potrvají tři roky, řekl dnes ředitel zlínské pobočky ŘSD Karel Chudárek.

ŘSD o odkup pozemků usilovalo několik let. Letos v únoru rozhodla otrokovická radnice o jejich vyvlastnění. Ke konečné dohodě s majiteli pozemků přispěli podle Chudárka otrokovičtí zastupitelé a zástupci politických stran.

"Všechny smlouvy jsou podepsané. Aktuálně běží výběrové řízení na zhotovitele stavby, do konce června ho vybereme. V té době bychom už měli mít i platné stavební povolení, dosud muselo být stavební řízení přerušeno," uvedl Chudárek.

Foto: ŘSD

Pokud se proti výsledku obou řízení nikdo neodvolá, začne se podle něj nejspíš stavět už v červenci. Dostavovaná jihovýchodní část obchvatu města bude dlouhá 3,1 kilometru, odhadované náklady činí přes 932 milionů korun. První motoristé by ji mohli začít využívat v polovině roku 2021.

Bratři Gregůrkové ve zmiňované tiskové zprávě uvedli, že chápou význam dálniční stavby pro Otrokovice i region. "Dosavadní jednání jsme s ŘSD i oni s námi vedli na odborné bázi a férově. Jsme rádi, že spolu s rolí občanů byla nově otrokovickými pochopena i role nás vlastníků dotčených pozemků a naše práva. Výsledky společných jednání nám dávají ujištění změny k lepšímu, a tak jsme podepsali všechny potřebné dokumenty k dořešení majetkových vztahů," sdělil Pavel Gregůrek.

Jihovýchodní část obchvatu naváže na severovýchodní úsek otevřený v roce 2006. Pomůže z centra Otrokovic odvést především tranzitní dopravu. Z města má dálnice D55 v budoucnu mířit dále směrem na Staré Město u Uherského Hradiště a Břeclav.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Aerolinky Emirates vykázaly první celoroční ztrátu za 30 let

Letecká společnost Emirates v uplynulém finančním roce kvůli pandemii prodělala 5,5 miliardy dolarů (zhruba 115 miliard Kč). Firma, která je největším leteckým dopravcem na Blízkém východě, to v úterý uvedla v tiskové zprávě. Vykázala tak první celoroční ztrátu za více než 30 let.

Tržby společnosti se ve finančním roce, který skončil 31. března, propadly o 66 procent na 8,4 miliardy dolarů. Počet cestujících se snížil o 88 procent na 6,6 milionu, což je nejnižší úroveň za dvě desetiletí.

V předchozím roce společnost Emirates vydělala 288 milionů dolarů. Ztrátová byla naposledy ve finančním roce, který skončil v březnu 1988, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V květnu vzniklo v Česku 2577 nových firem, o 167 méně než v dubnu

V květnu vzniklo v ČR 2577 nových společností, o 167 méně než v dubnu. Naopak počet zaniklých firem se zvýšil o 154 na 1258. V Česku tak v květnu přibylo 1319 společností, o 321 méně než v předchozím měsíci. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou uskutečnila společnost CRIF.

"Počet nových společností byl v květnu na jedné straně druhý nejnižší od začátku letošního roku, na druhé straně šlo o nejsilnější květen od roku 2017," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková. Počet nově vznikajících společností je letos zatím nejen výrazně vyšší než v roce 2020, ale také o něco vyšší než v roce 2019. I díky tomu se výrazně zvýšil poměr nových a zaniklých společností. Na každých deset firem, které v roce 2021 zanikly, připadlo 22 nově vzniklých. Před rokem to bylo 17 nových firem.

V rámci jednotlivých odvětví v květnu vzniklo nejvíce společností v odvětví nakládání s nemovitostmi (416), v obchodu (279) a ve zpracovatelském průmyslu (217). Nejvíce jich zaniklo v odvětví obchodu (433), v nakládání s nemovitostmi (221) a v profesních, vědeckých a technických činnostech (165).

Zdroj: ČTK
Další zprávy