Přehled nejžádanějších profesí: Řemeslníci, řidiči nebo technici chybí třetině firem

Iva Špačková Iva Špačková
13. 9. 2018 6:20
Ekonomiku podrývá nedostatek vhodných zaměstnanců, a pokud se samotní uchazeči o práci i firmy nezačnou měnit, bude ještě hůř. Podívejte se na přehled nejžádanějších profesí v Česku i ve světě, jak ho zpracovala personální společnost ManpowerGroup.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Shutterstock
Foto: ManpowerGroup ČR

Strategie budoucnosti – 4P

Způsob, který firmám dokáže zajistit lepší vyvážení jejich potřeb ohledně vhodných zaměstnanců, už podle Rezlerové existuje. Je založen na čtyřech pilířích, které musí firmy komplexně provádět. V praxi se mu říká 4P, pod čímž se skrývají hesla pěstovat, přivádět, půjčovat si a posouvat.

  • Pěstovat - Investovat do učení a rozvoje stávajících a nových zaměstnanců.
  • Přivádět - Přitáhnout nové zaměstnance na silné hodnoty, jasný účel a atraktivní kulturu. Nebo nabízet vyšší mzdu a benefity.
  • Půjčovat si - Zapojit externisty různého druhu: outsourcovat některé funkce, hledat externisty nebo využít agenturního zaměstnání.
  • Posouvat - Umožnit lidem kariérní posun tak, aby mohli získat nové zkušenosti, a to jak prostřednictvím vertikálního, tak horizontálního posunu.
 

Právě se děje

před 57 minutami

V Ostravě vykolejila tramvaj po srážce s autem, dva lidé jsou zranění

Dva lidé v pátek utrpěli zranění při srážce tramvaje a osobního auta v Ostravě. Oba zranění byli v automobilu. Tramvaj po nehodě vykolejila, řekli mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková a mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Policejní mluvčí Soňa Štětínská řekla, že řidič auta zřejmě tramvaji nedal přednost při odbočování. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají svědky, aby se přihlásili. Zraněnými byli osmašedesátiletá žena a sedmačtyřicetiletý muž. "Žena utrpěla lehké zranění hlavy. Muž měl těžší zranění v oblasti zad a podezření na otřes mozku," řekl Humpl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy