Přehled nejžádanějších profesí: Řemeslníci, řidiči nebo technici chybí třetině firem

Iva Špačková Iva Špačková
13. 9. 2018 6:20
Ekonomiku podrývá nedostatek vhodných zaměstnanců, a pokud se samotní uchazeči o práci i firmy nezačnou měnit, bude ještě hůř. Podívejte se na přehled nejžádanějších profesí v Česku i ve světě, jak ho zpracovala personální společnost ManpowerGroup.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Shutterstock
Foto: iStock

Jak se musí změnit firmy

Změnit myšlení musí i firmy. Podle šéfky náborové firmy je mýtus, že mladí lidé nechtějí pracovat. "Naopak. Chtějí jen pracovat jinak než starší generace. Potřebují cítit, že jejich práce má smysl, a pak se do ní dokážou plně ponořit."

Firmy tak musí podle ní umět mladé lidi nadchnout a přizpůsobit se tomu, co potřebují. Vzhledem k tomu, že mladí lidé preferují více i osobní život, musí jim být schopné nabídnout například částečné úvazky či práci z domova.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Vlak u Nymburka srazil člověka. Železniční provoz je omezen

Osobní vlak ve čtvrtek ráno srazil na železniční trati mezi Nymburkem a Poděbrady člověka. Provoz dálkových i regionálních vlaků byl v uvedeném úseku zastaven. Na webu to uvedly České dráhy. Omezení kvůli nehodě, která se stala před 05:30, by podle jejich předběžného odhadu mělo trvat zhruba do 07:00.

Další zprávy