Foto: Zkrachovalá Poldi dostala šanci. Projděte si areál, který mění majitele za 261 milionů

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Zkrachovalá kladenská huť Poldi byla vydražena za 261 milionů korun.
Do veřejné dražby šly firmy Poldi a Poldi Trade, jejich hodnota je podle znaleckého posudku 180 milionů korun. Nejnižší podání stanovil věřitelský výbor na 160 milionů.
V dražbě svedli napínavý souboj dva uchazeči. Zvítězila společnost Compagnia del mediterraneo Steel s.r.o. se sídlem v Brně. Má zaplatit do 30 dnů, tedy do 14. května.
Firma uvedla, že chce co nejdříve obnovit výrobu. Její jednatel Stanislav Kraslavski novinářům řekl, že jde o filiálku mezinárodní společnosti, která má v oboru zkušenosti. Podle údajů z obchodního rejstříku vznikla letos 2. března. (archivní foto)
Foto: Ludvík Hradilek
ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
Aktualizováno 12. 4. 2018 11:53
V dražbě svedli napínavý souboj dva uchazeči. Zvítězila společnost Compagnia del mediterraneo Steel s.r.o. se sídlem v Brně. Má zaplatit do měsíce.
 

Právě se děje

před 18 minutami

O podporu v nezaměstnanosti požádalo v USA přes šest milionů lidí

O podporu v nezaměstnanosti požádalo ve Spojených státech minulý týden zhruba 6,61 milionu lidí. Oznámilo to dnes americké ministerstvo práce. Výsledek znamená mírné zlepšení proti předchozímu týdnu, je ale výrazně horší, než čekali analytici. Od začátku krize, kterou vyvolala pandemie způsobená koronavirem, už přišlo v USA o práci více než 16 milionů lidí. Počet žádostí v týdnu do 4. dubna je zhruba o 261 000 nižší než v týdnu předchozím. Analytici ale očekávali, že o podporu požádá maximálně 5,2 milionu lidí. Američané přicházejí o práci zejména proto, že řada firem je nucena kvůli omezujícím opatřením zavřít. Týká se to hlavně služeb, jako jsou restaurace, ale i některých výrobních závodů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy