Pražské letiště bude nabízet pouze vejce z bezklecových chovů

on spi on, spi
Aktualizováno 31. 7. 2018 10:30
Mluvčí Letiště Praha potvrdila, že společnost začne nakupovat šest tisíc vajec týdně z českého bezklecového chovu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Všechny restaurace spadající pod Letiště Praha, a. s., budou nově při přípravě jídla používat pouze vejce od nosnic, které nežijí v klecích. Společnost se tak přidává k řetězcům, které se zavázaly ukončit prodej vajec z klecových chovů. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.

"Již od tohoto týdne budeme odebírat 100 procent vajec z bezklecových chovů," říká pro Aktuálně.cz mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. Podle ní bude letiště nakupovat šest tisíc vajec týdně od jediného českého dodavatele.

Řetězce jako Lidl, Globus, Rohlík.cz, Kaufland, Penny Market, ale i Ahold a Tesco se již dříve zavázaly, že nejpozději do roku 2025 ukončí prodej vajec z klecových chovů.

Téma klecových chovů a podmínek, ve kterých slepice žijí, je v médiích probíráno od června, kdy aktivisté ze skupiny Obraz - Obránci zvířat ukázali záběry zubožených zvířat. Od klecových chovů upustil již dříve například fastfoodový řetězec McDonald’s, který používá vejce od nosnic v halách na podestýlce.

Síť KFC se na podobný krok chystá."Vejce dočasně odebíráme z klecových chovů, ale připravujeme odběr z volného chovu, na který bychom chtěli přejít co nejdříve," uvedl Peter Adamec, manažer marketingu KFC.

Životní prostor o velikosti papíru A4. Jak slepice snáší klecové chovy? | Video: OBRAZ - Obránci zvířat
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy