reklama
 
 

Lidl ohlásil konec vajec z klecových chovů, z prodejen by měla zmizet do roku 2025

20. 6. 2018 17:14
Z pultů Lidlu zmizí vejce z klecových chovů. Společnost se zavázala k ukončení jejich prodeje.

Praha - Vejce od slepic chovaných v klecích nebudou v prodejnách Lidlu od roku 2025 k dostání. Obchodní řetězec ve středu oznámil postupné omezování jejich prodeje a následné úplné zrušení s tím, že dodavatelé tak budou mít čas se na změnu připravit. Podle mluvčí Lidlu Zuzany Holé není v současné době možné pokrýt prodávané množství vajec pouze z bezklecových chovů.

"Rozhodnutí opustit prodej vajec z klecových chovů jde ruku v ruce s naší snahou o vysokou kvalitu prodávaných potravin," okomentoval novinku jednatel společnosti Michal Farník. "Snaha o udržitelný způsob chovu slepic a jejich životní podmínky je tedy na místě," dodal.

Zákazníci budou mít nadále možnost kupovat vejce z chovu v halách na podestýlce, které už běžně nabízejí i další obchodníci. Chov slepic v halách je podle obránců zvířat šetrnější. Na šokující podmínky klecového chovu mimo jiné upozornila v neděli reportáž České televize.

V jakých podmínkách žije většina českých slepic? Záběry ze 4 klecových velkochovů natočila tajně organizace OBRAZ - Obránci zvířat. Pěkný pohled to není.

Zveřejnil(a) 168 hodin dne 18. June 2018

autor: Michaela Dvořáková | 20. 6. 2018 17:14

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama